Et Kurumu 2 Grupla Kamu Memur Alımı Yapıyor

Et Kurumu 2 Grupla Kamu Memur Alımı Yapıyor

Et ve Süt Kurumu Resmi Gazete üzerinden yayınladığı kılavuzla kamu memur alımı yapıyor. 2 grupla yapılacak olan alım da başvuru şartları ve detaylar belli oldu. Başvurular Şubat ayın da başlıyor!

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı Teftiş Kurulu Başkanlığın da istihdam etmek üzere farklı kadrolar da olmak üzere 2 kamu memur alımı yapacağını açıkladı. Başvuru yapacak olan adayların ÖSYM tarafından uygulanan Kamu Personeli Seçme Sınavından 2021 veya 2022 yılların da uygulanan sınav da en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Başvuru yapan adayların puanları en yüksek puandan başlanarak sıralanacaktır.

Kamu Memur Alımı Müracaat Nitelikleri Nedir?

Ocak ayının ilk günü itibariyle 35 yaşını tamamlamamış olmak.

Askerlik hizmetini yerine getirilmiş olmak.

Adli sicil bakımından görevini tamamlaması için engel olacak durumu olmaması gerekiyor.

Ülkenin her yerin de çalışma şartların; sağlık durumunun uygun olması gerekiyor.

Adaylar başvurularını eksiksiz ve hatasız; yalnızca bir bölüme başvuru da bulunacaklardır.

Türk uyruklu vatandaşlar başvuru yapacaklardır.

Kamu haklarından yoksun olmamak gerekiyor.

Memur Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Kamu kurumu tarafından yayınlanan ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 6 Şubat 2023 – 17 Şubat 2023 tarihleri arasın da başvuru yapacaklardır. e-Devlet üzerinden Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı ile online başvuru yapacaklardır.

Personel Alımı Eğitim Şartı Açıklandı!

Adaylardan Hukuk ve Veterinerlik bölümlerinden lisans düzeyin de mezun olmaları gerekmektedir. 1. grup Hukuk Fakültesi Mezunlarından, 2. grup ise Veteriner Fakültesi Mezunlarından olmak üzere 2 personel alımı yapılacaktır. İşe alınacak adaylar müfettiş yardımcısı kadrosun da istihdam edilecektir. Hukuk Fakültesi mezunları için KPSS P4, Veterinerlik Fakültelerinden mezun olanlar için ise KPSS P3 puan türlerin de almış oldukları puanlar dikkate alınacaktır.

Sınavla İşe Alınacak (2) Memurlar Belirlenecek!

Başvuru tarihleri sona erdikten sonra Ankara’da yazılı ve sözlü olmak üzere iki sınav yapılacaktır. Yazılı sınav 5 Mart 2023 tarihin de 10:30’da yapılacaktır. Sözlü sınav tarihi ise kamu kurumu tarafından yazılı sınav tarihinden sonra açıklanacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.