DSİ KPSS’siz İşçi Alımı! Kütahya ve Eskişehir İş İlanları

DSİ KPSS’siz İşçi Alımı! Kütahya ve Eskişehir İş İlanları

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlandığı 2 ilanla personel alıyor. DSİ KPSS’siz işçi alımı başvuru şartları ve şekli sunuldu. Kütahya ve Eskişehir illeri KPSS’siz personel alımı şartları erişime açıldı.

DSİ KPSS’siz İşçi Alımı İlanları

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 2 ilan yayınlanarak personel istihdamı yapıyor. KPSS’siz personel alımı iş ilanları kapsamında başvuruları kabul edilecek. En az ilkokul mezunu adaylar arasından Eskişehir ve Kütahya şehirlerine alım yapılacak.

Kütahya Beden İşçisi Alımı;

1) En az İlköğretim mezunu ve En fazla Lise ve Dengi Okul mezunları tercih edilecektir.

2) En az %40 oranında Engelli Sağlık Kurulu raporuna sahip olmak.

3) İlan tarihi olan 19.04.2024 tarihi itibariyle en az 18 en fazla 35 yaşında olmak (36 yaşından gün almamak).

4) İlana başvuran adaylara ait listeye göre yapılacak noter kura çekimi 02.05.2024 tarihinde saat 10:00 da DSİ 3. Bölge Müdürlüğü Kırmızıtoprak Mahallesi Taşköprü Caddesi’nde bulunan Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilecektir.

5) Kurada adı çıkan adaylar ve yapılacak olan sınav tarihi www.bolge03.dsi.gov.tr web sitesinde duyurulacak olup ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

6) Sınav sözlü ve uygulama yöntemi kullanılarak yapılacaktır, Sınav 100 puan üzerinden değerlendirilecek olup başarı puanı 60 olarak belirlenmiştir.

7) Sınavı asil olarak kazanan adayın arşiv araştırması yapıldıktan sonra ataması yapılacaktır.

8) Sınavı kazanan aday Düz İşci kadrosuna atanacaktır.

9) 4(dört) ay deneme süresine tabi tutulacaktır.

10) Ataması yapılan aday 3 yıl süreyle nakil talebinde bulunamayacaktır.

11) Çalışma yeri hizmet gerekleri doğrultusunda DSİ. 3 Bölge Kütahya 34. Şube Müdürlüğünde olacaktır.

Kütahya 00008217158 iş ilan numarası ile başvuruları 24 Nisan 2024 tarihi bitimine kadar yapılacak. Engelli personel alımı ilanı olarak açıklandı.

Eskişehir İşçi Alımı;

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalışabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1) , (4) , (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

4. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşta teşkilatında sürekli işçi kadrosunda halihazırda görev yapanlar ilan edilen kadrolara müracaat yapmayacaklardır. Yapmaları halinde atamaları yapılmayacaktır.

5. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu ve ilgili mevzuatı uyarınca yapılan arşiv araştırması sonucuna göre atamaya engel hali bulunmamak.

6. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adayların anılan yönetmeliğin 5. maddesinin 1. fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olması gerekmektedir.

7. Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak.

- Çalışmasına engel olacak aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığı diğer ifadeyle hastalığının / engel durumunun bulunmadığı, arazi şartlarında çalışabilir olduğuna ilişkin tam teşekküllü Devlet hastanesinden alınmış sağlık kurulu raporuna sahip olmak. (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir)

- Sağlık Bakanlığından onay almış, psikoteknik merkezlerince düzenlenmiş psikoteknik raporuna sahip olmaz. (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir)

8. Her aday, Türkiye İşkurumu'nda (İŞKUR) yayımlanan listede bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

9. Başvurularda, Kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır.

10. İlan edilen kadrolara asil aday olarak atamaya hak kazananların atamaya esas belgeleri kontrol edilecek, atama için ön görülen nitelikleri taşımayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olanların atama işlemleri yapılmayacaktır. Bu kişilerin atamaları yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içinde teslim etmeyen, ataması yapılanlardan belirlenen süre içerisinde göreve başlamayan veya feragat eden adaylar göreve başlatılmayacak, bu adayların yerine yedek listenin ilk sırasındaki adaydan başlanmak üzere şartları sağlayan adayların atamaları gerçekleştirilecektir.

11. İşe alınacak işçiler 4 aylık deneme süresine tabi tutulacaktır. Deneme süresi içerisinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir. Deneme süresi içerisinde sözleşmesi feshedilenlerin yerine yedek listenin ilk sırasındaki adaydan başlanarak aranan şartlara haiz olanların ataması yapılacaktır.

12. Türkiye İş Kurumundan gönderilen isim listesi üzerinden işe alınaacak personelin tespitine yönelik noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekiminde öncelikliler de dahil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asil ve asil sayısının 4 (dört) katı kadar da yedek aday sınava tabi tutulmaksızın noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura 02.05.2024 tarihinde Eskişehir DSİ 3.Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde Saat 10:00 da yapılacaktır.

13. Kura seçim sonuçları, asil ve yedek adaylara ilişkin listeler, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular Bölge Müdürlükleri internet sitesinde (www.bolge03.dsi.gov.tr) ilan edilecek, adaylara yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

14. Kurumumuza ataması yapılan personel üç yıl süreyle nakil talebinde bulunmayacaktır.
Eskişehir 00008217702 ilan numarası ile başvuru kabul edilecek. Eski hükümlü veya TMY (Terörle Mücadelede Yaralanan) statüsünde alım yapılacak.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum