DSİ 5 Farklı Alanda Kamu Personel Alımı Başvuruları Bitiyor

DSİ 5 Farklı Alanda Kamu Personel Alımı Başvuruları Bitiyor

Devlet Su İşleri tarafından geçtiğimiz günlerde Resmî Gazete aracılığıyla 5 farklı alanda 7 kamu personeli alımı yapılacağı açıklanmıştı. Şartların belli olması ile başvurular başladı. Yapılan açıklamaya göre, başvurular için son müracaat tarihi 29 Eylül

DSİ İş İlanları

Devlet Su İşleri kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 7 kamu personel alımı yapacağını açıklamıştı. İşe alınacak olan personeller sözleşme kapsamında istihdam edileceği belirtildi. KPSS'li ve KPSS’siz olmak üzere 2 farklı kategoride yapılacak olan alım ilanının detaylarını kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak sizlere sunduk.

Devlet Personeli Alımı Kontenjanları ve Unvan Bilgisi

Söz konusu kamu kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre, alım yapılacak kadrolar ve unvanlar şu şekilde belirtilmiştir:

3 Kişi Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Kişi İş Analisti, 1 Kişi Ağ Uzmanı, 1 Sistem Uzmanı ve 1 Kıdemli CBS Yazılım Geliştirme Uzmanı alımı yapılacaktır.

İşe Alım Süreci ve KPSS Şartı

Kurum tarafından yayımlanmış olan güncel müracaat kılavuzuna göre KPSS’li ve KPSS’siz alım yapılacaktır. KPSS puanı ile başvuru yapacak olan adaylar için değerlendirmeler %70 ve YDS Puanın %30’u şeklinde değerlendirilecektir. KPSS puan olmadan başvuru yapacak olan adayların ise KPSS puanı 70 YDS puanı ise 0 puan olarak değerlendirilmeye tabii tutulacaktır.

Değerlendirme işlemine sona erdikten sonra adaylar en yüksek puandan en düşük puana göre sıralama yapılacaktır.

Kamu Personel Alımı Eğitim Şartı

Adayların lisans düzeyinde bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölüm mezunu veya dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik veya fizik mezunu olması gerekmektedir.

Personel Alımı Müracaat Şekli ve Tarihi

Müracaatlar e-Devlet – Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ üzerinden 29 Eylül 2023 tarihi itibariyle sona erecektir.

Başvuru yapmak ve detayları için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.