DSİ 4.Bölge Müdürlüğü personel alımı KPSS’siz duyuru

DSİ 4.Bölge Müdürlüğü personel alımı KPSS’siz duyuru

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan 4.Bölge Müdürlüğü personel alımı için duyuru yayınladı. Yayınlanan duyuruda KPSS şartı aranmadan alım gerçekleşeceği açıklandı. DSİ personel alımı hangi şartlarda ve şehre yapılacak.

DSİ 4.Bölge Müdürlüğü personel alımı yeni ilanları yayınlandı. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü duyurusu ile adayların nasıl ve ne şekilde başvuru yapacağı açıklandı. Alım KPSS şartsız olarak yapılacak.

DSİ başvuruları Türkiye İş Kurumuna 00006010899 iş ilan numarası ile yapılması isteniyor. Başvuru şekli sadece elektronik ortamda verilen numara ile yapılacak. Farklı başvuru yöntemi bulunmuyor. 7 Mayıs 2021 tarihi bitimine kadar online işlemler açık olacak.

DSİ İlanına Kimler Başvuru Yapabilecek

Adaylar ilkokul, lise ve önlisans mezunu olması isteniyor. Alt yaş olarak 18 belirtilmiş olup üst yaş sınırı bulunmuyor. Askerliğini yapmış, tecilli veya muaf olması gerekiyor. Sosyal Güvenli Kurumu tarafından emeklilik, malullük veya yaşlılık aylığı almıyor olmak şartları aranmaktadır.

3308 sayılı çıraklık ve meslek eğitimi kanunu hükümlerine uygun kaynakçılık ustalık belgesine sahip olmak veya endüstri meslek liselerinin metal teknolojisi bölümünden mezun olmak. Metal teknolojisi / kaynakçılık mesleğinde en az 1 yıl hizmetinin bulunduğunu SGK hizmet dökümü ile belgelemek. Konya ve ilçelerinde ikamet ediyor olmak.

Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan başvuru kabul ediliyor.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.