DSİ 4.Bölge Müdürlüğü Kamu İşçi Alımı İŞKUR İlanı

DSİ 4.Bölge Müdürlüğü Kamu İşçi Alımı İŞKUR İlanı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü İŞKUR ilanı ile 4.Bölge Müdürlüğüne kamu işçi alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapacak adaylar en az lise mezunu olabilecek. DSİ kamu işçi alımına kimler hangi şartlarda başvuru yapabileceği detayları yazımıza…

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 4.Bölge Müdürlüğü kamu işçi alımı ilanı İŞKUR tarafından yapıldı. Yapılan ilana göre DSİ personel alımı ilanına kimler hangi şartlarda ve nasıl başvuru yapabileceği açıklandı.

Adaylar başvurularını 00006077574 İş Kurumu numarası ile elektronik ortamda başvuru kabul edilecek. En az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek. Son başvuru tarihi 18 Haziran 2021 olarak ilan edilmiştir.

Adaylarda Aranan Genel Nitelikler

Askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak (Erkek adaylar için).

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

Konya, Karaman, Aksaray ile Niğde il ve ilçelerinde ikamet ediyor olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkum olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirenler veya Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan: 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) belgelendirmek.

3308 sayılı çıraklık ve meslek eğitimi kanunu hükümlerine uygun kaynakçılık ustalık belgesine sahip olmak veya endüstri meslek liselerinin metal teknolojisi bölümünden mezun olmak.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.