Başkanlıklar KPSS/A Grubu İle Sözleşmeli 40 Kamu Personel Alımı Yapıyor

Başkanlıklar KPSS/A Grubu İle Sözleşmeli 40 Kamu Personel Alımı Yapıyor

Başkanlıklar yayınladıkları ilana göre bünyesine sözleşmeli kamu personel alımı yapıyor. Kurumlar bünyesinde istihdam etmek üzere Kpss/A grubu ile sözleşmeli 40 kamu personel alımı yapacaklarını duyurdu.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanlığı bünyesine sözleşmeli kamu personel alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilanlara göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanlığı bünyesine Kpss puanına göre 40 kamu personel alımı ve memur alımı gerçekleştiriyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 5 Mayıs 2022 ile 16 Mayıs 2022 tarihleri arasında sözleşmeli kamu personel alımı yapacağını ilan etti. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesinde istihdam etmek üzere Kpss/A grubu içerisinde Kpss puanına göre 20 kamu personel alımı yapacak. Kurum bünyesine Bankacılık Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştiriyor.

BDDK Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları

T.C. vatandaşı olmak,

Kamu haklardan yoksun olmamak,

Herhangi bir suçtan dolayı ve güveni kötüye kullanmadan dolayı mahkum bırakılmamak,

Adayların askerlik ile ilişiği bulunmaması veya muaf olmaları gerekiyor,

Görevini sürekli yapmasına sağlık ve hastalık engeli bulunmaması,

Güvenlik araştırması ve arşiv araştırmalarında engeli bulunmaması,

Kpss/A grubu ile sözleşmeli kamu personel alımı için en az lisans mezunu olmak ile birlikte Siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakülteleri ve bölümlerinden mezun olmak,

Kamu personeli seçme sınavından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan sınavdan en az 75 puan ve üzeri puan almış olmak.

BDDK kamu personel alımı ilgili haber

Türkiye Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanlığı 25 Nisan 2022 ile 13 Mayıs 2022 tarihleri arasında kamu personel alımı ve memur alımı yapacağını duyurdu. Türkiye Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere Kpss/A ile Kpss puanına göre 20 memur alımı ve kamu personel alımı yapıyor. Türkiye Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanlığı bünyesine Üst Kurul Uzman Yardımcısı alımı yapıyor.

RTÜK Memur Alımı ve Kamu Personel Alımı Bölüm Kontenjanı Dağılımları

1 Hukuk Bölümü, 1 Uluslararası İlişkiler Bölümü, 2 Maliye Bölümü, 1 Tarih Bölümü, 3 İletişim Bölümü, 2 Elektronik, Elektrik, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği fakültesi, 1 Yazılım, Bilgisayar, Yazılım ve Bilgisayar Mühendisliği fakültesi, 1 İktisat fakültesi, 2 Kamu Yönetimi Bölümü, 1 İşletme fakültesi, 1 Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü, 1 Türk Dili ve Edebiyatı fakültesi, 1 Sosyoloji Bölümü, 2 Sosyal Hizmet Bölümü olacak.

RTÜK memur alımı ve personel alımı ilgili haber

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.