Aydın Valiliği 300 İşçi Alımı İlanını İŞKUR’dan Yayınladı

Aydın Valiliği 300 İşçi Alımı İlanını İŞKUR’dan Yayınladı

Aydın Valiliği Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi aracılığıyla 300 işçi alımı yapacağını duyurdu. En az ilkokul mezunu adaylardan başlamak kaydı ile lise, ön lisans ve lisans mezunları da başvuru yapabileceklerdir. KPSS şartız alım yapılacaktır.

İŞKUR İşçi Alımı İş İlanları

Aydın Valiliği Yazı İşleri Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi aracılığıyla 300 işçi alımı yapacağını açıkladı. En az ilkokul mezunlarından alım yapılacaktır. Kurum tarafından yapılana güncel açıklamaya göre TYP kapsamın da işe alım gerçekleşecektir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak işçi alımı ilanına dair detayları sizler için haberimizde sunduk.

Kamu İşçi Alımı Müracaat Kriterleri

İlanın yayın tarihi itibariyle herhangi bir işte çalışmıyor ve sigortalı olmamanız gerekmektedir.
Sosyal Güvenlik Kurumları tarafından emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığından faydalanamayan, emekli olmayan veya emekliliğe hak kazanmamış olan adaylardan alım yapılacaktır.

Açık öğretim öğrencileri hariç öğrenciler ilana müracaat edemezler.

TYP programlarından yalnızca Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olan adaylar yararlanabilir.

TYP Personeli Alımı Başvuru Süreci ve Tarihi

Aydın iş ilanları kategorisinde 314875 TYP iş ilanı kategorisinde Valiliğin Yazı İşleri Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere yapılacak olan alım ilanına dair başvurular 26 Eylül 2023 tarihi itibariyle başlamıştır. Son başvuru tarihi ise 30 Eylül 2023 olarak açıklanmıştır. Adaylar başvurularını belirtilen süre dahilinde yapmaları gerekmektedir. Geç başvurular kabul edilmeyecektir. Müracaatlar ŞKUR İl Müdürlüğü, İŞKUR Hizmet Merkezleri, İŞKUR e - Şube veya ALO 170 hattı üzerinden kabul edilecektir.

Alım Kura ile Yapılacak

4 Ekim 2023 tarihinde yapılacak olan kura işlemine göre işe alınacak olan personeller için ön eleme süreci tamamlanacaktır. Kura işleminde ismi çıkan adaylar Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi salonunda mülakat sınavına katılacaklardır. Mülakat sınavında istenilen başarıyı sağlayan adayların işe alım süreçleri başlayacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.