Ankara Yargıtay En Az İlkokul Mezun 249 Personel Alacak

Ankara Yargıtay En Az İlkokul Mezun 249 Personel Alacak

Türkiye Yargıtay Başkanlığı Ankara adresine yerleştirilmek üzere 249 personel alım ilanı yayınlandı. En az ilkokul mezunu adaylar arasından alım noter kurası ile yapılacak. İŞKUR başvuru şekli ve şartları detayı haberimizde…

Türkiye Ankara Yargıtay Başkanlığı 249 Personel Alımı

En az ilkokul mezunu adaylar arasından 249 personel alımı iş ilamları yayınlandı. Adaylar bu alıma nasıl başvuru yapacak. KPSS şartsız olarak İŞKUR başvurusu nasıl yapılacak. noter kurası ile alım gerçekleşecektir.

Başvuru Genel Şartları ve İŞKUR İş İlanları Numarası

2527 sayılı Türk soylu yabancıların Türkiye'de meslek ve sanatlarını serbestçe yapabilmelerine, kamu, özel kuruluş veya işyerlerinde çalıştırılabilmelerine ilişkin kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum olmaması ve sınavın son başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

Kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmak. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak,(yapılmış, tecilli veya muaf olmak).

Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olması gerekiyor. Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak. Görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak.

Temizlik personeli alımı 249 kişi alımına başvurular 00006060947 iş ilan numarası ile yapılacak. Ankara İl ve ilçe ikameti olanların başvurusu alınacak.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum