50 Bin MEB İŞKUR TYP İle Güvenlik Görevlisi Alımı

50 Bin MEB İŞKUR TYP İle Güvenlik Görevlisi Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı 50.000 İŞKUR TYP ile güvenlik görevlisi alımı yapıyor. Tüm okullar için güvenlik personeli alımı yapılacak olan güvenlik görevlisi alımları için detayları verildi. MEB güvenlik görevlisi alımı için başvuru şartları açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı 50.000 İŞKUR TYP ile güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyurdu. Her ne kadar temizlik personeli alımları yapsa da İŞKUR TYP son personel alımı ilanlarına göre 562000resmi güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyurdu. Bakanlığın bünyesinde personel alımı yoluna gitmesi bekleniyor. Milli Eğitim tüm okullar için 50000 güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 2020-2023 öğretim yılı için tüm okullara güvenlik görevlisi alımı için duyuruda bulunduğu yüz binlerce aday MEB okullar için güvenlik görevlisi alımları bekliyor. Salgın döneminde 2 yıl boyunca alınmayan TYP güvenlikçi alımları ekim ayı itibariyle başlayacak.meb-logo.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı'nın daha önce yayınladığı 60000 güvenlik görevlisi alımı için başvuru atamaları 5 Eylül'de gerçekleştirdi. Yüz binlerce bekle diye güvenlik görevlisi alımı için TYP ilanlarının ekim ayı itibarıyla açıklanacağı bekleniyor.

Güvenlik Görevlisi Alım Başvuru Şartları;

Askerlikle ilişiği bulunmamak en az lise ve dengi mezunu olmak, son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak. Erkek adayların en az bir 70 boyunda olması kadın adaylar ise en az bir 60 boyunda olması gerekmektedir, görevini yapmasına engel bir durumu bulunmamak.

guvenlik-gorevlisi.jpg

TYP Personel Alımı Başvuru Şekli;

İŞKUR TYP Milli Eğitim Bakanlığı okula güvenlik görevlisi alımı için başvuru ekranı hemen henüz açıklanmamış olup ekim ayı itibariyle açılacağı belirlendi.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum