YSK ve MSB 105 Kamu İşçi ve Personel Alımı Başvuru Ekranı

YSK ve MSB 105 Kamu İşçi ve Personel Alımı Başvuru Ekranı

Yüksek Seçim Kurulu bünyesinde 40 Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde ise 65 olmak üzere toplam 105 kamu işçi ve personel alımı başvuru ekranı 2 kamu kurumu tarafından aktif hale getirildi. Kurumlar tarafından başvurular online alınacak.

Kamu İşçi ve Personel Alımı İlanları

Yüksek Seçim Kurulu ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan ilanların detaylarını aşağıda sizler için sunduk.

YSK Kamu İşçi Alımı İlanı

Yüksek Seçim Kurulu tarafından alımlar 2022 yılı KPSS sınavı sıralamasına göre alınacaktır. 1 önlisans mezunu otobüs kaptanlığı bölümü şoför alımı, 4 lise mezunu şoför alımı, 1 erkek olmak kaydıyla lise veya dengi okullardan mezun aşçı alımı, 1 erkek KPSS sınavından 55 puan almış önlisans gemi aşçılığı aşçılık veya aşçılık yemek pişirme teknikleri bölüm mezunu aşçı, 5 lise mezunu 35 yaşını tamamlamamış temizlik görevlisi alımı, 2 yine düz lise mezunu garson alımı bir lise mezunu bulaşıkçı alımı, 6 kadın olmak kaydıyla 36 yaşından gün almamış olan ve bir yıl süreyle geçerliliğini yitirmemiş silahlı ÖGG kimlik kartına sahip olan koruma ve güvenlik görevlisi alımı ve 19 herhangi bir önlisans bölümü mezunu erkek güvenlikçi alımı yapılacaktır.

YSK personel alımına ilişkin başvurular 15 Mart 2023 tarihinde başlamıştır adaylar başvurularına 29 Mart 2023 tarihine kadar posta veya yüz yüze yapacaklardır. Başvuru süreci içerisinde yapılmayan başvurular kamu kurumu tarafından değerlendirilmeye alınmayacaktır.

kamu-personeli-alimi.jpg

MSB Personel Alımı İlanı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacak alımlar için ise 65 kadro ayrılmıştır. İşe alınacak personellerin tamamı Ankara ilinde çalışacaklardır yani atamalar Ankara iline yapılacaktır. Adayların atamaları GİH sınıfı 9. derece kadrolarına yapılacaktır. Başvuru yapacak olan adaylardan eğitim şartı olarak ise hukuk lisans mezunu makine mühendisliği mezunu elektrik elektronik mezunu işletme uluslararası ilişkiler tarih lisans bilgisayar mühendisliği sosyoloji mimarlık inşaat mühendisliği felsefe lisans endüstri mühendisliği ve türk dili ve edebiyatı lisans mezunu olması şartı aranmaktadır.

MSB tarafından alımlara ilişkin Başvurular ise; 24 Mart ve 24 Nisan tarihleri arasında Bakanlığın personel temin genel ağ ortamında yapılması gerekmektedir belirtilen başvuru seçeneği dışında yapılan başvurular kurum tarafından değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Bakanlık ilanları

Güncel ilanlar

Kamu ilan

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.