Yenişehir Belediye Başkanlığı 2 Sözleşmeli Personel Alımı

Yenişehir Belediye Başkanlığı 2 Sözleşmeli Personel Alımı

Yenişehir belediye Başkanlığı sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. 8 inci derece kadroda yapılacak olan alım ilanı için tam zamanlı istihdam edilmek üzere 2 personel alımı yapılacaktır. Ehliyeti olan adaylardan başvuruların kabul edilecek.

Sözleşmeli Personel Alımı İş İlanı

Yenişehir Belediye Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere bir mühendis ve bir sosyal çalışmacı alımı yapacağını açıkladı. Kadın ve erkek adaylardan yapılacak olan alım ilanı için KPSS sınav puan şartının arandığı açıklandı. İkamet şartı olmadan 81 vilayetten başvurular kabul edilecektir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları açıklanmıştır.

Personel Alımı Başvuru Koşulları

1 Mühendis Alımı: Bilgisayar mühendisi alımı yapılacağı için lisans eğitimi veren fakültelerden bilgisayar mühendisliği bölümü mezunu olmanız gerekmektedir. TH hizmet sınıfında istihdam sağlanacaktır.

1 Sosyal Çalışmacı Alımı: Lisans eğitimi veren kurumların sosyal hizmet veya sosyal hizmetler bölümlerinden birinden mezun olmuş olmanız gerekmektedir. SH hizmet sınıfında alım yapılacaktır.

Memur Alımı Mülakat Sınavıyla Yapılacak

İşe alınacak olan sözleşmeli personeller kurum tarafından yapılacak olan sözlü sınav sonucuna göre belirlenecektir. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar, KPSS puanları ile birlikte 5 Ocak 2024 tarihinde Belediyenin Hizmet binasında sınava alınacaklardır.

KPSS puan sıralamasına göre en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş pozisyon sayısının 5 katı oranında aday sözlü sınava davet edilecektir. Sözlü sınavda başarılı olan adayların ise işe alım süreçleri başlayacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme sınavından P - 3 puan türünde en az 70 taban puan almış olmanız gerekmektedir.

Güncel İş İlanı Başvuru Şekli ve Tarihi

Mersin iş ilanları kategorisinde Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan güncel ilana başvurular 25 Aralık 2023 tarihi itibari ile başlayacaktır.

Son başvuru tarihi ise 29 Aralık 2023 olarak açıklanmıştır. Adaylar başvurularını mesai saatleri içerisinde Limonluk Mah. Vali Hüseyin Aksoy Cd. Yenişehir Belediye Başkanlığı Yenişehir/MERSİN adresine evrak kayıt aracılığıyla şahsen veya iadeli posta yolu ile yapabileceklerdir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.