Yeni Personel Alımı! TÜRKAK 5 Farklı Grupta Personel Alım Başvuru Ekranı

Yeni Personel Alımı! TÜRKAK 5 Farklı Grupta Personel Alım Başvuru Ekranı

Türk Akreditasyon Kurumu yeni personel alımı ilanı yayınladı. Güncel ilan eşliğinde 5 farklı gruptan oluşan kadro TÜRKAK çatısı altında toplanacak. Yeni personel alımı detayları haberimizde!

TÜRKAK, Resmi Gazete ile birlikte birçok Resmi kurumda personel alımı yapacağını bildirdi. Başvuru tarihleri, başvuru için istenen belgeler ilanda açıklanırken, başvuracak adaylardan beklenen kriterler, başvuru şekli ve işe alım aşamasındaki gerçekleşecek prosedürlere de ilan içeriğinde yer verildi. Başvuru ekranı bugün itibari ile aktif olup adaylar tarafından gelen müracaatlar kabul edilmeye başlandı. TÜRKAK personel alım ilanına ait önemli detayları haberimizden takip edebilirsiniz.

5 Grup için Kadro Dağılımı, KPSS Şartı ve Mezuniyet Beklentisi

İlk 4 grup kadrosu ile işe alınacak personeller ‘Akreditasyon Uzman Yardımcısı’, son grup dahilinde işe alınacak kişiler ise ‘İdari Personel’ unvanını taşımaya hak kazanacaktır. Akreditasyon Uzman Yardımcısı unvanına yapılacak müracaatlar için hem 2021 hem de 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının sonuçları kabul edilecektir. Ancak İdari Personel unvanı ile işe alınacak son gruba ait personel alımları sırasında sadece 2022 yılına ait KPSS sonuçları kabul edilecektir. Her grup için geçerli olmak ile birlikte; tüm başvuracak adayların KPSS sonucundan en az 70 almış olmaları istenmektedir.

İlk grup içeriğinde 2 Endüstri Mühendisi,

İkinci grupta 1 Kimya Mühendisi,

Üçüncü grupta 3 Makine Mühendisi,

Dördüncü grupta 1 Metalürji ve Malzeme Mühendisi ve Beşinci (son) grupta ise 1 Bilgisayar Programcılığı Ön Lisans Programı mezunu personel alımı gerçekleşecektir.

KPSS sonuçları değerlendirilirken; İlk 4 grup için P2, beşinci son grup için ise P93 puan türü dikkate alınacaktır. İlk 4 grup için lisans mezuniyeti, son grup için ön lisans mezuniyeti şartı yer almaktadır.

TÜRKAK İşçi Alımı için Başvuru Tarihleri ve Başvuru Şekli

Gelen başvuruların kabul edilme süreci bugün (15 Mart 2023 tarihi) itibariyle başlamıştır. Başvuru süreci 2 Nisan 2023 gününde son başvuru günü kabule dilerek sonlanacaktır. Yukarıdaki gruplara göre bildirilen KPSS puan ve mezuniyet şartlarını sağlayan adaylar, 01/01/2023 günü üzerinden yapılan hesaplama sonucunda 36 yaşından gün almamışsa başvuru aşamasını sürdürebilecektir. İlgili ilana müracaat etmek isteyenler; E-devlet sisteminde bulunan ‘Türk Akreditasyon Kurumu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım’ sıralamalarını takip etmesi gerekmektedir. İşlem sırası takip edildiğinde, aktif edilmiş olan başvuru ekranı görüntülenebilecek ve sisteme giriş yapılması sonucunda da başvuru işlemi tamamlanabilecektir.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.