TYP Kaymakamlığa 600 İşçi ve Personel Alıyor

TYP Kaymakamlığa 600 İşçi ve Personel Alıyor

TYP kapsamında kaymakamlık 600 işçi ve personel alıyor. 600 işçi ve personel alımı Hangi ilde yapılıyor? Tüm detayları ve başvuru şartları haberimizin içerisinde yer almaktadır. İşte detaylar…

Kamu personeli alımları kapsamında İŞKUR iş ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son yayınlanan iş ilanlarına göre TYP kaymakamlığa 600 işçi ve personel alımı yapıyor.

Başvurular alınmaya başlanmış olup en geç müracaatlar 28 Şubat 2022 tarihine kadar yapılacak olup 28 Şubat tarihi saat 17:50 sona ermiş olacaktır. Geciktirilen Başvuruların kabul edilmeyeceği belirtilmiştir.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için alınacak işçilerin Erzincan Üzümlü kaymakamlığına alınacak olup adaylar bu kaymakamlık bünyesinde çalışacaklardır.

İŞKUR TYP Personel Alımı Başvuru Şartları Neler

Başvuru yapacak adayların kuruma kayıtlı işsiz olması, son başvuru tarihi itibari ile  18 yaşını tamamlamış olması,  başvuruda bulunacak kişinin emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmaması Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması şartlarına sahip adaylar TYP personel alımı ilanına başvurularını sağlaya bileceklerdir.

TYP İşçi Alım Başvuruları

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için başvurular İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx linkine tıklayıp giriş yapıldıktan sonra yapılacaktır.

Çalışmaya hak kazanan adayların çalışmaya başlanma tarihleri 1 Mart 2022 tarihi olup son çalışma tarihi ise 31 Mayıs 2022 tarihinde bitecektir. Belirtilene göre yani adayların geçici olarak çalışacakları ortalama olarak 3 ay çalışılacağı belirtilmiştir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.