TTK 2 Bin Kamu İşçi Alımı Kura İşlemleri

TTK 2 Bin Kamu İşçi Alımı Kura İşlemleri

Türkiye Taş Kömürü İŞKUR aracılığıyla 2 bin işçi alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından, alım ilanı sürecine katılan adaylar tarafından kura işlemleri hakkında detaylı bilgiler, haberde verildi.

Kamu İşçi Alımı Açıklaması

Türkiye Taşkömürü geçtiğimiz günlerde işçi alımı yapacağını duyurdu. Duyuruya göre, kurum bünyesinde 3 farklı ilde 2 bin işçi istihdamı sağlanacaktır. Bu kapsamda ilan İŞKUR üzerinden başvuru yapmak isteyen adaylara ilan edildi.

Adaylar şartları sağlaması halinde başvuruların online olarak yine İŞKUR aracılığı ile gerçekleştirdi.
İlanda KPSS şartı aranmadığı için işe alınacak olan personeller kura yöntemi ile belirleneceği açıklandı. Süreci tamamlanmasının ardından kura işlemine katılacak olan adayların listesi ilan edildi. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak konuya ilişkin detaylar haberimizde verildi.

İşçi Alımı Süreci

Söz konusu kurum tarafından yayımlanan ilana göre alımların 3 farklı şehirde yapılacağı açıklanmıştı.
Kadro dağılımları ise Zonguldak 1.500, Bartın 400 ve Karabük İli Yenice İlçesinde 1.000 kamu işçi alımı yapılacağı açıklanmıştı.

En az ilkokul mezunu adaylar için yapılacak olan alım ilanına göre 2 şehir için kura işlemine katılacak olan adayların nihai listesi açıklandı. Karabük ve Bartın illeri için tarih verilirken, Zonguldak ili için henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Kura Tarihi ve Saati

Yapılan açıklamaya göre, Bartın şehrinde 400 işçi alımı için kura işlemi 20 Ekim 2023 tarihinde saat 14:00 da yapılacaktır. İşlem, Bartın Ömer Tepesi Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşecektir.
Karabük İli Yenice İlçesi 100 kamu işçi alımı için ise kura işlemi 20 Ekim 2023 tarihi itibari ile yapılacaktır. Karabük Yenişehir Merkez Spor Salonunda yapılacak olan kura işlemi 16:00 saatinde başlayacak olup her iki il içinde kura işlemi noter huzurunda gerçekleşecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.