TBMM Örnek Memur ve İşçi Alımı Başvuru Şekli

TBMM Örnek Memur ve İşçi Alımı Başvuru Şekli

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı 250 sürekli işçi alımı yayınladı. TBMM örnek memur alımı ve işçi alımı başvuruları alınıyor. Meclis alımı Türkiye’de örnek niteliği taşıyor. Başvuru şekli sıra şeklinde kılavuzda sunuldu.

TBMM Memur ve İşçi Alımı İlanları

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı örnek memur alımı ilanı yayınladı ilana göre başvuru sıralaması ve canlı kura şekli paylaşıldı.

Alım Yapılacak Meslekler ve Kadroları

Aşçı 12 kişi, bahçıvan 17 bahçıvan, bulaşıkçı 35, çatı işçisi 1, dönerci 3, döşemeci 2, el dekor süslemeci 3, antrenör 1, garson 74, ısınma ve sıhhi tesisatçı 4, inşaat boyacısı 2, kebapçı 3, kuaför 4, metal doğramacı 1, pastacı 2, pideci 3, pizzacı 1, resepsiyon görevlisi 4, soğutmacı ve havalandırmacı 2, şoför 18, taşıma işçisi 8 ve temizlik işçisi 50 kişi toplamda 250 istihdam yapılıyor.

TBMM Kamu Personeli Alımı İlanları

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatı kadrolarına “Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda noter huzurunda dijital ortamda yapılacak kura çekimi usulüyle 250 (ikiyüzelli) sürekli işçi alınacaktır.

Başvuru Alım Şekli ve İşlem Sırası

Başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı (TBMM)/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı internet adresinden (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) elektronik ortamda yapılacaktır.

Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet sitesi üzerinden başvuru yapmayan adayların talepleri dikkate alınmayacak olup, şahsen, belgegeçer (faks), kargo, posta vb. yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım Platformu üzerinde yarım kalan ve tamamlanmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuru işleminin hatasız, eksiksiz ve ilanda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından, istenilen belgelerin başvuru aşamasında sisteme yüklenmesinden, başvuruda bulunan adaylar sorumludur. Bu hususlara riayet etmeyen adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacaktır.

Yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olup, bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların, diploma veya mezuniyet belgesi yerine denklik gösterir belgelerini pdf ya da jpeg formatında “Diğer Belgeleriniz” alanında bulunan “Denklik Belgesi” kısmına yüklemeleri gerekmektedir.

Erkek adayların askerlik bilgileri Millî Savunma Bakanlığından otomatik olarak gelmektedir. Askerlik bilgilerinde hata olan adayların herhangi bir askerlik şubesinden askerlik bilgilerini güncellemeleri, bilgileri güncellendikten sonra başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvuru tarihleri içerisinde askerlikle ilişiği olmadığını belgeleyemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Adaylar meslek koluna ilişkin ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından verilmiş kalfalık, ustalık veya mesleki yeterlilik belgelerini pdf ya da jpeg formatında “Diğer Belgeleriniz” alanına yükleyeceklerdir.

Kariyer Kapısı başvuru formunda e-Devlet Kapısı üzerinden mezuniyet bilgileri gelmeyenler, ilgili kutucuğu işaretleyip onaylı diploma örneği veya mezuniyet belgelerini pdf ya da jpeg formatında yükleyeceklerdir.

Başvuru için ilgili meslek kolunda deneyim şartı aranan adayların bu durumu belgelemek üzere, e-Devlet Kapısı üzerinden barkodlu SGK Tescil ve Hizmet Dökümünü ve meslekle ilgili özel veya kamudaki iş deneyim belgesini pdf ya da jpeg formatında “Diğer Belgeleriniz” alanına yükleyeceklerdir.

Adaylar, başvuru tarihinin sona ermesinden itibaren başvuru bilgilerinde herhangi bir değişiklik yapamayacaktır.

İlanda belirtilen şartları taşımayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Adaylar, ilan edilen kadro ve unvanlardan sadece birine başvuruda bulunacaktır. Birden fazla unvan için yapılan başvuruların tamamı geçersiz sayılacaktır.

Kura tarihi ve yeri: Kura çekimi noter huzurunda 12.12.2023 tarihinde saat 10:00’da TBMM’de gerçekleştirilecektir. Kura çekiminin canlı izleneceği web adresinin linki https://www.tbmm.gov.tr “Duyurular” bölümünden yayımlanacaktır.

Branş dağılımı ve kılavuzu

Kaynak:Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.