Sağlık Bakanlığı TÜSEB 120 İŞKUR’dan Sürekli İşçi Alımı Yapıyor

Sağlık Bakanlığı TÜSEB 120 İŞKUR’dan Sürekli İşçi Alımı Yapıyor

Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB), Türkiye İş Kurumunun resmi internet sitesi üzerinden yayınlanmış olan güncel başvuru kılavuzuna göre 120 sürekli işçi alımı yapacaktır. En az lise mezunlarından alım yapılacak!

Son Dakika 2023 Sağlık Bakanlığı TÜSEB 120 Sürekli İşçi Alımı İlan Duyurusu

Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB), kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 120 sürekli işçi alımı yapacaktır. Farklı kadrolarda yapılacak olan alımlar için daimi kadroda istihdam sağlanacaktır. Alımlar mülakat sınavı ile yapılacaktır. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından sınav yeri ve sınav tarihi başkanlığın resmi web sitesi üzerinden açıklanacaktır.
Alımlar Ankara ve İstanbul olmak üzere merkez teşkilatta gerçekleşecektir. Başvurular ise tüm Türkiye'den alınacaktır. KPSS taban puanınızın 60 olması gerekmektedir.

Alım yapılacak kadrolar belli oldu!

 • 33 veri hazırlama ve kontrol işletmeni,
 • 2 biyolog,
 • 1 psikolog,
 • 2 mütercim tercüman,
 • 3 avukat,
 • 3 istatistikçi,
 • 2 kimyager,
 • 9 programcı,
 • 3 şoför,
 • 6 tekniker,
 • 56 mühendis alımı yapılacaktır.

İlana müracaat detayları nelerdir?

Güncel TÜSEB ilanına başvuru yapacak olan adayların başvuru yapmak istediği kadroda istenilen öğrenim düzeyine sahip olması gerekmektedir. Öğrenim düzeyleri şu şekildedir;

33 veri hazırlama ve kontrol işletmeni önlisans, adalet, adalet, meslek eğitimi, işletme, genel işletme, işletmecilik, sekreterlik, ofis teknolojileri ve yönetimi, büro hizmetleri ve yönetici asistanlığı, işletme muhasebe bilgisi teknolojileri, bilgi ve işlem teknolojileri, tıbbi istatistik ve bilgisayar bölümlerinin herhangi birinden ön lisans düzeyinde mezun olmaları yeterlidir.

saglik-bakanligi-tuseb-120-iskurdan-surekli-isci-alimi-yapiyor.jpg

2 biyolog alımı için ise lisans düzeyinde biyoloji, tıbbi, biyolojik bilimler, moleküler biyoloji, moleküler biyoloji ve genetik, biyoloji ve moleküler biyoloji bölümü mezunlarından alınacaktır.

2 mütercim tercüman alımı: Mütercim, tercümanlık, mütercim ve tercümanlık, İngilizce mütercim ve tercümanlık lisans bölümünden alım yapılacaktır.

3 avukat hukuk bölüm lisans mezunlarından yapılacaktır.

3 istatistikçi istatistik ve bilgisayar bilimleri, matematik ve istatistik bölümü mezunlarından yapılacaktır.

2 kimyager kimya ve biyokimya lisans mezunlarından alım yapılacak.

8 programcı önlisans bilgisayar programcılığı, bilgisayar programcılığı ve internet bilgisayar programı veya bilgisayar teknolojisi ve programlama bölümü mezunlarından alım yapılacaktır.

3 şoför lise veya dengi okul mezunu olmanız gerekmektedir.

6 tekniker, bir makine, teknikeri, 1 elektrik, elektronik teknikeri, 2 bilgisayar teknikeri, 1 grafik - grafik tasarım teknikeri, 1 yapı - yapı donatım teknolojisi teknikeri alımı yapılacaktır. Adayların ilgili önlisans bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

56 mühendis: 2 Biyokimya mühendisi, 4 bilgisayar mühendisi, 1 makine mühendisi, 1 endüstri mühendisi, 1 inşaat mühendisi, 1 elektrik mühendisi, 1 biyomedikal mühendisi, 1 endüstri mühendisi, 3 yapay zeka mühendisi 1 biyomühendislik, 1 kimya mühendis 2 genetik ve biyokimya mühendislik ve 3 elektrik elektronik mühendisi alımı yapılacak.

Kamu personel alım ilanına müracaatlar nasıl yapılacak?

İlana başvurular 12 Haziran 2023 tarihinde başlayacak olup 16 Haziran 2023 tarihinde tamamlanacaktır. Başvurularınızı iş kurumu resmi internet sitesi üzerinden elektronik olarak gerçekleştirebileceksiniz. İŞKUR başvuru adresi: https://esube.iskur.gov.tr/

2023 TÜSEB ilanı, 2023 Sağlık Bakanlığı alım, Son dakika TÜSEB ilan, 2023 kamu personeli alımı, 2023 uzman alımı, TÜSEB personel alımı

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.