Öğretmenevleri Kamu İşçi Alımı İlanları! İŞKUR KPSS’siz Personel Alımı

Öğretmenevleri Kamu İşçi Alımı İlanları! İŞKUR KPSS’siz Personel Alımı

İŞKUR üzerinden KPSS’siz personel alımı ilanı yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesin de Öğretmenevlerine kamu işçi alımı ilanları yayınlandı. Yayınlanan 3 farklı ilana göre alım yapılacak kadro ve unvanlar belli oldu!

Öğretmenevleri, kendi bünyesin de istihdam etmek üzere 3 farlı ilanla kamu işçi alımı ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre en az lise mezunu adaylar başvuru da bulunacaklardır. İşe alımlar KPSS’siz olarak personel alımı yapılacaktır. İlan detaylarına göre aşçı ve aşçı yardımcısı kadroların da alım yapılacaktır. İşe alınacak olan adaylar noter kurası ile alım yapılacaktır.

Kamu İşçi Alımı İlanları Başvuru Nitelikleri Nedir?

İlanlara başvuru yapacak olan adayların 18 yaşından küçük 45 yaşından büyük olmaması gerekmektedir.

Adaylardan başvuru sırasın da hijyen belgesi istenmektedir.

Adayların bulaşıcı hastalığının olmadığını sağlık raporu ile adayların kanıtlaması istenmektedir.

Başvuru yapacak olan adayların Turizm Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi veya Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Yiyecek İçecek bölümlerinden birinden lise düzeyin de mezun olması gerekmektedir.

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adayların başvuru yapacağı kadro da en az 1 yıl deneyim sahibi olması istenmektedir.

İŞKUR İşçi Alımı Başvuru Belgeleri Nedir?

Adaylardan başvuru işlemi tamamlandıktan sonra noter kurası yapılmadan önce İlanda belirtilen özel şartları taşıdığına ilişkin belgelerin teslim edilmesi gerekmektedir. Adaylardan; Mezuniyet Belgesi, Hijyen belgesi, SGK dan emeklilik, yaşlılık aylığı almadığını gösterir belge, Adli Sicil Kaydı, Nüfus Cüzdanı, 3 adet vesikalık fotoğraf ve Askerlik Durum Belgesi istenmektedir.

Aşçı Alımı ve Aşçı Yardımcısı Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Öğretmenevlerine başvuru yapacak olan adaylar için başvurular 20 Ocak 2023 tarihin de başlamıştır. Adaylar başvurularını 24 Ocak 2023 tarihin de tarihine kadar başvurularını yapacaklardır. Başvurular İŞKUR e-Şube üzerinden elektronik olarak başvuru yapacaklardır. Elektronik başvuru olarak yapılmayan başvurular geçersiz kabul edilecektir.

2 aşçı yardımcısı alımı Karaman ilin de yapılacaktır. Karaman ili aşçı yardımcısı alımı İŞKUR İş İlanı Numarası: 00007280242.

1 aşçı alımı Çanakkale ilin de yapılacaktır. Çanakkale ili aşçı alımı İŞKUR İş İlan Numarası: 00007282460.

1 aşçı yardımcısı alımı Ankara ilin de yapılacaktır. Ankara ili aşçı alımı İŞKUR İş İlan Numarası: 00007281950

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.