ODTÜ KPSS Puanıyla Memur Alımı Yapacak

ODTÜ KPSS Puanıyla Memur Alımı Yapacak

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), 11 Kasım 2023 tarihli resmi ilanına göre KPS puan sıralaması şartı ile memur alımı yapacağını açıkladı. Devlet memuru kanunu kapsamında işe alınacak olan personeller için 4 kadro ayrılmıştır.

Üniversite Personel alımı İş İlanları

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 4 memur alımı yapacağını açıkladı. Mülakat şartı olmadan sözleşmeli personel kadrosunda alım yapılacağı belirlendi.

İşe alınacak olan personellerden başvuru sırasında ikamet şartının aranmadığı ve 81 şehirden müracaatların kabul edileceği açıklandı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında istihdam edilmek, süre süper uzmanı alımı yapılacağı belirtildi. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın genel detayları açıklanmıştır.

Personel Alımı Başvuru Şartları Nedir?

İlana başvuru yapmak isteyen adayların lisans düzeyinde beden eğitimi ve spor eğitimi veren bölümler ile birlikte spor bilimleri fakültesi veya beden eğitimi ve spor yüksekokulu lisans programlarından birinden mezun olmuş olması gerekmektedir.

Türkiye sualtı federasyondan alınmış geçerlilik süresi halen devam eden en az bronz cankurtaran belgesine sahip olan adaylardan alım yapılacaktır.

En az ikinci derece kademede yüzme branşında antrenörlük belgesine sahip olmanız gerekmektedir.

Yüzme havuzlarında en az bir yıl can kurtaran olarak çalışmış olan adaylardan alım yapılacağı açıklanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olmanız ve yukarıda sizler için verilen şartları taşıyor olmanız bu ilana başvuru yapmanız için gereken şartlar arasında açıklanmıştır.

KPSS Puan Şartı Var

ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından P - 3 puan türünde en az 60 taban puan alan adaylardan alım yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Ankara iş ilanları kategorisinde güncel olarak yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanı için başvurular 11 Kasım 2023 tarihi itibari ile başlamıştır. Şartları sağlayan adaylar için ise son başvuru tarihinin 27 Kasım 2023 olduğu açıklanmıştır. Adaylar başvurularını Üniversitenin Evrak ve Arşiv Müdürlüğü’ne şahsen gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.