MEB 10 Sözleşmeli Kamu Memur Alımı İlanları

MEB 10 Sözleşmeli Kamu Memur Alımı İlanları

Milli Eğitim Bakanlığı 10 sözleşmeli kamu memur alımı yapacağını ilan etti. Resmi Gazete 20 Eylül 2023 tarihinde duyuruldu. Memur atama yönetmeliği kullanılarak alım gerçekleşecektir. Sınav yapılarak alım olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Sözleşmeli Kamu Memur Alımı İlanı

MEB kamu personeli alımı 10 kadro için ilana çıktı. 20 Eylül 2023 tarihli Resmi Gazete ilanına göre alım sınav yöntemi ile yapılacak. Sınava başvuru yapan adaylar arasından 100 kişi davet edilecektir. Başvuruları Ekim ayı içerisinde alınacak.

MEB Resmi Gazete İlanı;

Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Giriş Sınavı İlanı

Bakanlık emrinde istihdam edilmek üzere 31.12.2008 tarihli ve 27097 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca alım yapılacak.

2022 ve 2023 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır.) ile YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen puanın yüzde 30 (otuz) unun toplamı esas alınarak (YDS veya dengi puanını ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır.)

Yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday arasından, Bakanlığımız tarafından 30 Ekim - 3 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü/uygulamalı sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 10 (on) sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır. Yapılacak olan sınava ilişkin www.meb.gov.tr - personel.meb.gov.tr adresinde ve Kariyer Kapısı üzerinden yayımlanacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.