Konya Büyükşehir Belediyesi 50 Şoför Alımı Yapacak

Konya Büyükşehir Belediyesi 50 Şoför Alımı Yapacak

Konya Büyükşehir Belediyesi Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi aracılığıyla yayımlamış olduğu ilana göre 50 şoför alımı yapacağını açıkladı. KPSS şartı olmadan yapılacak olan alım ilanı için en az ilköğretim mezunu adaylardan müracaatlar alınacak.

Belediye İş İlanları

Konya Büyükşehir Belediyesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 50 şoför alımı yapacağını açıkladı. İşe alınacak olan personeller kurum tarafından yapılacak olan mülakat görüşmeleri ve değerlendirilmesi sonucuna göre belirleneceği açıklandı. En az ilkokul mezunlarından başlamak kaydı ile lise, önlisans ve lisans mezunlarından da istenilen belge ve şartları sağlaması halinde başvuruların kabul edileceği bilgisi paylaşıldı. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları aktarıldı.

Kamu Şoför Alımı Başvuru Koşulları

Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre erkek adayların ilan tarihi itibariyle askerlik görevlerini yerine getirmiş olması gerekmektedir. Şoför olarak çalışmasına engel olacak bedenen ve ruhen hastalığı bulunmayan adaylardan yapılacak olan alım ilanı için ehliyetinizi, alkol, uyuşturucu ve benzeri maddelerin kullanımı nedeni ile işlem yapılmamış olması istenmektedir.

Geçerlilik süreci devam eden psikoteknik belgesine sahip olan adaylardan yapılacak olan alım ilanına göre SRC – 1 veya SRC - 2 belgelerinden en az birine sahip olmanız istenmektedir.
Otobüs kullanabilir sürücü belgesine sahip olan adaylardan alım yapılacaktır. Bu nedenle eski ehliyetlere E, yeni ehliyetlere ise D sınıfı sürücü belgesine sahip olmanız gerekmektedir.

Personel Alımı Başvuru Belgeleri

Belediye Başkanlığı tarafından başvuru sırasında son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, T.C. kimlik numarası, yazılı olağan beyan, adli sicil belgesi, yerleşim yeri belgesi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, diploma sürücü belgesi, askerlik durumu belgesi, psikoteknik belgesi, SRC – 1 veya SRC - 2 belgesi, SRC veya psikoteknik belgesi olmayanlar için taahhütname ve SGK tescil ve hizmet dökümü raporu istenmektedir.

Belediye Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Konya iş ilanları kategorisinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilanı için başvurular 17 Ekim 2023 tarihi itibariyle başlanmıştır. Son başvuru tarihinin ise 23 Ekim 2023 olduğu açıklanmıştır.

Adaylar başvurularını Belediyenin resmi internet sitesi aracılığıyla online olarak yapmaları gerekmektedir. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından başvuruları uygun görülen adaylar, görüşmeleri değerlendirilmeye çağrılacaktır. Başvuru adresi: https://isbasvuru.konya.bel.tr/

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.