Kocaeli Büyükşehir Sözleşmeli 1510 Memur Alımı Yapacak

Kocaeli Büyükşehir Sözleşmeli 1510 Memur Alımı Yapacak

Kocaeli Büyükşehir sözleşmeli 1510 memur alımı yapıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu binlerce memur alımı yapılacağını duyurdu. İlana göre 1510 personel alımı yapılacak. Detaylar haberimizin içeriğinde.

Kocaeli Büyükşehir sözleşmeli 1510 memur alımı için açıklama geldi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu Kocaeli Belediyesinin bünyesinde istihdam edilmek üzere 1510 sözleşmeli sekreter alımı yapacak. Gündoğdu, “15 Ağustos’a yetiştirmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

“Kocaeli’nin nüfusu 2 milyonu geçtiği için 1200 civarında ilave memur kadrosu geldi. Bunun içinde mühendis, öğretmen, veteriner, doktor, avukat ve diğer kadrolar var. Ayrıca bir takım ilke kararları aldık. Mesela Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sahibi olduğu 6 şirketin kendi personellerini de almıyoruz.

Yani Ulaşım park, Antik kapı, İZAYDAŞ, Kent Konut, İSAŞ ve Belde AŞ’nin kendi kadroları sözleşmeli memur olmayacak Bir başka ilke kararımız da şu: Şayet bu arkadaşlarımız sözleşmeli personel olduğunda onlarına yerine herhangi bir eleman alınması gerekirse, onları sözleşmeli yapmayacağız.

Mesela güvenlik görevlilerimiz. Mesela inşaat teknikeri diploması almış. Onu sözleşmeli yapmıyoruz. Yaparsam benim bir güvenlik görevlisi daha almam lazım.’’ Açıklamasında bulundu.

‘’ Biz bu ilkeler ışığında ilerliyoruz. Şartları uyanları da imza için davet ediyoruz. Tam oranını bilmiyorum. Ama sözleşmeli memur olmak için davet ettiklerimizden yüzde 5 ya da 10’u kadarı imza atmıyor. Özellikle de emekliliği yakın olanlar.’’ Açıklamasında ekledi.

15 Ağustos 2022 tarihine kadar yayınlanması beklenen ilana anlık ulaşmak için cep uygulamamızı indirin.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum