İŞKUR MEK 8 İlde 24 İşçi Alımı İlanları Yayımladı

İŞKUR MEK 8 İlde 24 İşçi Alımı İlanları Yayımladı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Mesleki Eğitim Kursları (MEK) kapsamında 8 farklı ilde toplamda 24 işçi alımı için ilan yayımladı. Malatya, Hatay, Tokat, Giresun, Elazığ, Kocaeli, İzmir ve Şanlıurfa illerinde ikamet eden ve belirtilen şartları taşıyan olacak.

İlanlarda öne çıkan iller ve meslek grupları şöyle:

İşçi Alımı Şehir listesi ve başvuru ekranı ilanda verildi.

Malatya: İlde ağırlıklı olarak tekstil sektörü için işçi alımı yapılıyor. Özellikle dikiş makinesi operatörü pozisyonu için açık pozisyonlar mevcut. Adayların mesleki yeterlilik belgesine sahip olmaları ve belirli bir süre tecrübeye sahip olmaları tercih sebebi.

Hatay: İnşaat sektöründe yaşanan hareketlilik Hatay'da da işçi alımlarına yansımış durumda. İŞKUR ilanlarına göre, sıvacı, kalıpçı gibi mesleklerde deneyimli işçiler aranıyor.

Tokat: Tokat'ta ise ağırlıklı olarak gıda sektörü için işçi alımı yapılıyor. Gıda işleme elemanı, paketleme elemanı gibi pozisyonlarda açık pozisyonlar mevcut.

Giresun: Fındık işleme ve paketleme alanında deneyimli işçiler Giresun'daki ilanlarda öne çıkıyor.
Elazığ: Elazığ'da ise ağırlıklı olarak metal sektörü için işçi alımı yapılıyor. CNC operatörü, kaynakçı gibi mesleklerde deneyimli işçiler aranıyor.

Kocaeli: Sanayinin kalbi olan Kocaeli'de otomotiv sektörü başta olmak üzere farklı sektörlerden çok sayıda işçi alımı ilanı bulunuyor. Özellikle CNC operatörü, kaynakçı, elektrik teknisyeni gibi teknik beceri gerektiren pozisyonlar dikkat çekiyor.

İzmir: İzmir'de ise ağırlıklı olarak turizm ve hizmet sektörü için işçi alımı yapılıyor. Aşçı, garson, servis elemanı gibi pozisyonlarda açık pozisyonlar mevcut. Adayların iyi derecede İngilizce bilmeleri tercih sebebi.

Şanlıurfa: Şanlıurfa'da ise ağırlıklı olarak tarım sektörü için işçi alımı yapılıyor. Tarım işçisi, sera işçisi gibi pozisyonlarda açık pozisyonlar mevcut.

Başvuru Şartları ve Süreci:

İŞKUR'a kayıtlı olmak.

İlanlarda belirtilen yaş aralığında bulunmak.

Askerlik görevini tamamlamış olmak (erkek adaylar için).

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

İlanlarda belirtilen diğer özel şartları taşımak.

Değerlendirme Süreci: Başvuruların ardından adaylar, işverenler tarafından yapılacak mülakatlar ve/veya uygulamalı sınavlarla değerlendirilecek.

İŞKUR MEK kursları, iş arayanlara mesleki becerilerini geliştirme ve iş bulma imkanı sunan önemli bir programdır. İlgilenen adayların bu fırsatı değerlendirmesi ve başvuruda bulunması önerilir.

Başvuru kılavuzu https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.