İl Özel İdaresi TYP Personel Alımı! 30 Ekim

İl Özel İdaresi TYP Personel Alımı! 30 Ekim

İl Özel İdaresi, Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi aracılığıyla personel alımı ilanı yayımlandı. Yayınlanmış olan güncel ilana göre KPSS şartı olmadan en az ilkokul mezunu adaylardan TYP personel alımı yapılacağı açıklandı. Son başvuru 30 Ekim

Personel Alımı İş İlanları

Bitlis İl Özel İdare Müdürlüğü kendi bünyesinde istihdam etmek üzere TYP programı kapsamında personel alımı yapacağını açıkladı. İlkokul, lise, önlisans ve lisans mezunu adaylardan Türkiye İş Kurumu internet sitesi aracılığı ile işsizlik kaydı bulunan adaylardan alımların yapılacağı belirtildi. Söz konusu ilana başvurular kurum tarafından kabul edilmeye başlandı. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları sunuldu.

Kamu Personel Alımı İş İlanı Başvuru Koşulları

Kurum tarafından güncel olarak yayımlanmış olan ilana göre müracaat etmek isteyen adayların en az ilköğretim mezunu olması ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olması gerekmektedir.

Yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanan adaylardan yapılacak olan alım ilanına ilişkin sabıka kaydınızın bulunmaması aranan şartlar arasındadır.

Emekli olmayan, emekliliğe hak kazanmış olan ve Sosyal Güvenlik Kurumları tarafından emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığından faydalanmayan adaylardan yapılacak olan alım ilanına göre kadın ve erkeklerden müracaatların kabul edileceği belirtilmiştir.

Açık öğretim öğrencileri hariç tutulmak kaydı ile öğrenciler başvuruda bulunamayacaklardır. Her haneden yalnızca bir kişi toplum yararına programlar kapsamında sunulan işten faydalanabilir. Birden fazla yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecek ve değerlendirme sürecine alınmayacaktır.

Hanede bulunan kişilerin toplam gelirinin 17 bin TL’den fazla olması durumunda ise işe alım sürecine katılamayacaksınız.

İş İlan Açıklaması

Program kapsamında iş istihdamı için başlangıç tarihi 6 Kasım 2023 olarak açıklanmıştır. Bitiş tarihi ise 30 Haziran 2024 olarak belirtilmiştir.

TYP Personeli Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

315613 TYP İŞKUR iş ilan numarası ile Bitlis iş ilanları kategorisinde yayımlanmış olan ilana başvurular başlamıştır. Son başvuru tarihi ise 30 Ekim 2023 olarak açıklanmıştır. Başvurular İŞKUR’la online olarak kabul edilecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.