İçişleri Bakanlığı 713 En Az Lise Mezunu Memur Alımı Yapacak

İçişleri Bakanlığı 713 En Az Lise Mezunu Memur Alımı Yapacak

İçişleri Bakanlığı, Resmî Gazete aracılığı ile 713 boş kadro olduğunu açıkladı. En az lise mezunu adaylardan başlamak kaydıyla önlisans ve lisans mezunları için de uygun kadrolara yer verileceğini açıklayan kurum tarafından memur alımı yapılacaktır.

Memur Alımı İş İlanları

İçişleri Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 713 memur alımı yapacağını açıkladı. Resmî Gazete aracılığıyla 19 Ekim 2023 tarihi itibariyle yayımlanmış olan kılavuza göre alımların merkeze taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere gerçekleşeceği belirtildi.

Söz konusu alım için Bakanlık Resmî Gazete de dolu ve boş kadrolarda değişiklik yapılması kararını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı karar doğrultusunda da alımların yapılacağını belirtti. Kamupersoneliliam.com yazar ekibi olarak ilanın detaylarını sizler için haberimizde verdik.

Kamu Memur Alımı Unvanları ve Detayları

Merkez teşkilatta 51 ve taşra teşkilatta ise 662 olmak üzere 713 kadro ihdası yapılmıştır. Bu doğrultu da alımların; iç güvenlik stratejileri, daire başkanı, genel müdür yardımcısı, matbaacı, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, bilgisayar işletmeni, laborant, çözümleyici, teknisyen sosyolog, şef, vali yardımcısı, muhasebeci, düz memur mühendis, programcı ve tekniker kadrolarında yapılacağını tahmin edilmektedir.

KPSS Şartı Var Mı?

Söz konusu kurum tarafından güncel müracaat kılavuzu açıklanmadığı için konuya dair net bir açıklama yapamayız. Fakat geçtiğimiz yıllarda İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan alım ilanları incelendiğinde, KPSS puan şartının arandığı saptanmıştır.

Bu doğrultuda adayların Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Kurumu tarafından 2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmaları gerekmektedir.

Lise mezunu için uygun kadrolara müracaat etmek isteyen adayların P – 94, önlisans mezunu için uygun kadrolara müracaat etmek isteyen adayların P – 93 son olarak işte lisans mezunu için uygun kadrolara müracaat etmek isteyen adayların ise P – 3 puan türünde 60, 70 ve 80 taban puanlarına kadroya göre farklılık göstermekle birlikte sahip olmaları gerekmektedir.

Personel Alımı Başvuru Şekli ve Yeri

Bakanlık tarafından henüz resmi bir kılavuz açıklanmamıştır. Bu nedenle başvuru şekli ve yeri hakkın da net bir bilgi sunamıyoruz. Yapılacak olan güncel açıklamadan haberdar olmak için cep uygulamamızı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum