DSİ İzmir 2. Bölge Müdürlüğü Yeni İşçi Alımı

DSİ İzmir 2. Bölge Müdürlüğü Yeni İşçi Alımı

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, İzmir 2. Bölge Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere farklı kadrolarda toplam personel alımı yapacağını duyurdu. KPSS’siz işçi alımı şekli sunuldu.

DSİ İzmir 2. Bölge Müdürlüğü Kamu İşçi alımı ilanına dair detaylı bilgileri verildi.

Devlet Su İşleri Genel başvuru şartları arasında ise şunlar yer alıyor:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Askerlik hizmetini tamamlamış veya tecilli olmak,

Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak,

İlan edilen kadro için aranan diğer özel şartları taşımak.

Başvurular 31 Mayıs 2024 tarihi bitimine kadar İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır. Adayların başvurularını yapmadan önce istenen belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

DSİ Personel Alımı Başvuru Şekli

DSİ İzmir 2. Bölge Müdürlüğü Kamu İşçi alım ilanına dair detaylı bilgiye İŞKUR resmi internet sitesinden ulaşılabilir. 00008313214 iş ilan numarası ile başvuru yapılacak. Şoför alımı olarak yapılıyor.

İlan edilen kadroya başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan aday, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde daimi işçi olarak Şoför-Yük Taşıma kadrosunda istihdam edilecektir.
İlan tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak.

Sınava girmeye hak kazanan adayın Eski Hükümlü belgesini veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan belgesini ibraz edebilmesi gerekmektedir.

Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak.

Sağlık Bakanlığından onay almış, Psikoteknik merkezlerince düzenlenmiş Psikoteknik raporu alabilecek durumda olmak.

İlan edilen kadrolara asıl aday olarak atanmaya hak kazananların atanmaya esas belgeleri kontrol edilecek, atama için öngörülen nitelikleri taşımayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olanların atama işlemleri yapılmayacaktır. Bu kişilerin atamaları yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenilen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen, ataması yapılanlardan belirlenen süre içerisinde göreve başlamayan veya feragat eden adaylar göreve başlatılmayacak, bu adayların yerine yedek listenin ilk sırasındaki adaydan başlamak üzere şartları sağlayan adayların atamaları gerçekleştirilecektir.

İşe alınacak işçiler dört aylık deneme süresine tabi tutulacaktır. Deneme süresi içerisinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir. Deneme süresi içerisinde sözleşmesi feshedilenlerin yerine yedek listenin ilk sırasındaki adaydan başlanarak arana şartlara haiz olanların ataması yapılacaktır.

İşkur internet sitesindeki ilana başvuran aday sayısının açık iş ilanının 4 katını aşması durumunda sınava katılacak asil ve yedek adayları belirlemek amacıyla 12.06.2024 Çarşamba günü saat 14:30 da Bölge Müdürlüğümüz Spor Salonunda ( DSİ 2. Bölge Müdürlüğü Sanayi Caddesi No:39 Bornova/İZMİR ) noter kura çekilişi gerçekleştirilecektir.

Kurada belirlenen adaylar daha sonra Bölge Müdürlüğümüz internet sitesinde (bolge02.dsi.gov.tr) ilan edilecek, adaylara yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

İşçi alımında yapılacak sınav; sözlü-uygulama yöntemi kullanılarak, mesleki bilgi ve becerilere ilişkin konulardan yapılacaktır.

Yapılacak sınav 100 puan üzerinden değerlendirilecek olup başarı puanı altmış (60) olarak belirlenmiştir. Altmış (60) puanın altındakiler dikkate alınmayacaktır.

Kurumumuza ataması yapılan personel 3 yıl süre ile nakil talebinde bulunamayacaktır.

Sınavı asil olarak kazanan adayların arşiv araştırması yapıldıktan sonra atamaları yapılacaktır.

Kaynak:Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.