Devlet Su İşleri 196 Sözleşmeli Destek Personel Alımı

Devlet Su İşleri 196 Sözleşmeli Destek Personel Alımı

Devlet Su İşleri iş ilanlarına bir yenisi daha ekledi. Devlet Su İşleri bünyesinden istihdam edilmek üzere sözleşmeli olarak 196 destek personel alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilanla ilgili tüm detaylar haber içeriğimizde.

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından istihdam edilmek üzere 40 ilden toplam 196 destek personeli alımı yapacak. Yayınlanan ilana göre başvuru yapacak adayların 2020 yılından yapılmış KPSS B grubu sınava girmiş ve en az 55 puan almış olması gerekiyor. Ayrıca en az lise (ortaöğretim ve dengi) mezunu olunması şartları aranıyor.

Destek Personel Alımı Yapılacak İller ve Kontenjanlar

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilana göre; 3 Adana, 1 Adıyaman, 2 Afyonkarahisar, 25 Ankara, 4 Antalya, 7 Aydın, 8 Balıkesir, 2 Bayburt, 1 Bolu, 14 Bursa, 2 Çanakkale iline, 1 Çorum ili, 1 Denizli ilinden, 2 Diyarbakır ili, 1 Düzce iline, 10 Edirne ili için, 4 Elazığ ilinden, 2 Erzurum iline, 3 Eskişehir, 1 Giresun, 2 Gümüşhane, 1 Hakkari, 1 Iğdır, 2 Isparta, 25 İstanbul, 7 İzmir ili, 4 Kahramanmaraş, 3 Kars, 3 Kastamonu, 12 Kayseri, 3 Kırıkkale, Konya iline 4, 1 Mersin, 1 Niğde, 3 Samsun, 5 Sivas, 8 Şanlıurfa, 1 Tekirdağ, 6 Trabzon ve Van ili için 10 olmak üzere toplam 40 ilden 196 Destek Personeli alımı yapılacak.

Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti nüfusu olmak,

18 yaşından büyük olmak,

Kamusal haklardan mahrum olmamak,

TCK’nın 53. Maddesine göre, kasıtlı olarak işlenmiş herhangi bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha uzun süreyle hapis cezasına çarptırılmış olmamak,

Başvuru yapacak olan erkek adayların askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik hizmetini yapmış, tecil ettirmiş veya muaf olması,

Çalışmaya engel herhangi sağlık sorunu olmamak,

En az lise mezunu olmak,

2020 yılında yapılmış KPSS-P94 puan türünden en az 55 puan sonuç elde etmiş olmak,

Başvuru Süreci ve Tarihleri

Devlet Su İşlerinin sözleşmeli destek personeli alımı için yayınladığı ilana 20 Temmuz ile 30 Temmuz 2022 tarihleri arasında adaylar Kariyer Kapısı ya da e-Devlet üzerinden elektronik ortamda başvuru yapabilecekler.

Başvuru Kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.