Belediyelere Zabıta, İtfaiye Eri ve Memur Alımı Yapılacak

Belediyelere Zabıta, İtfaiye Eri ve Memur Alımı Yapılacak

Kahramanmaraş, İstanbul ve daha birçok ilde belediye personel alımı yapılacağı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre zabıta eri, itfaiye eri ve memur alımları olacak. Başvuru yapacak adaylar bulundukları illerden işlemleri tamamlayabilecek.

Belediye Zabıta, İtfaiyeci ve Memur Alımı İlanları

Hangi Belediyeler Alım Yapacak?

Yapılacak personel alımları Köprüköy, Gölova, Dodurga, Kaçkar, Pendik, Bursa, Çiftlik, Kahramanmaraş, Biga’da olacak. Bursa’da Kanalizasyon İdaresi ilanları için başvuru yapılabilecek. İlan açıklamalarını okuyan adaylar, ihtiyaca göre itfaiye eri, memur ve zabıta pozisyonlarına başvurabilecek. Adayların istenen şartlara uygun olması ve ilandaki belgeleri sorunsuz şekilde tamamlaması gerekiyor.

Belediye Personel Alımı Başvuru Şartları

Belediye personel alımı başvurusu için adayların, ilan koşullarını eksiksiz şekilde yerine getirmesi gerekiyor. KPSS ve diğer maddelere bakıldığında aşağıdaki sıralama önem kazanıyor:

• Zabıta memuru veya itfaiye eri kadrolarına atanacak olanların, 657 sayılı DMK’nın ilgili maddesine uygun olması gerekir. 40’ıncı madde, 48’inci madde A bölümündeki genel şartlara uygunluk aranmaktadır.

• Başvuru yapan adaylar, ilan görev kapsamına göre KPSS’ den 55-60-65 puan tabanı ve daha üzerini almış olmalıdır.

• Çipli veya çipsiz T.C vatandaşlık belgesi olmak, vatandaşlıktan çıkarılmamış olmak.

• Güveni kötüye kullanma, hile, rüşvete bağlı hapis yatmamış olmak gerekir. Dolandırıcılık, anayasal düzen ihlali, hırsızlık gibi durumlardan ceza almamış olmak şartı vardır. TCK 53 kapsamında, kasıtlı suçlara bağlı olarak bir sene ve daha fazla hapis cezası yatmamış olmak.

• Belediye işçi alımı kapsamında başvuru yapacak kişilerin kamu haklarından mahrum kalmaması gerekir.

• Erkek adaylar, askerlikle ilişiğini kesmiş olmalıdır. Askerlik görevinin tamamlanmış olması veya askerlik çağına gelmemiş olması gerekir.

• Başvuru yapılacak olan zabıta alımı veya diğer pozisyonlarda görevi yapmaya engel teşkil eden bir durum olmaması gerekir. Bir akıl hastalığı ve fiziksel olarak işi engelleyen durum olmaması istenmektedir.

Belediye tarafından istenen kadrolarda diğer başvuru koşullarını taşıyor olma şartı istenir. Mayıs ve Haziran başvuru dönemi için başvuru yapacaksanız, kurumun kendisi tarafından da açıklanan detaylara önem verebilirsiniz.

İtfaiye Zabıta Alımı Fiziksel Şartları

İtfaiye eri alımı ve zabıta memuru alımı için adaylardan istenen fiziksel şartları yerine getirmeniz gerekecektir. Direkt sahada çalışacak olan adaylarda zabıta alımı koşulları incelenerek yerine getirilmiş olmalıdır.

Adaylar yukarıda verilen Belediyeler üzerinden başvurularını yapabilir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.