Belediye Başkanlığı 8 Meslekte KPSS'siz 118 Personel ve İşçi Alımı Başladı

Belediye Başkanlığı 8 Meslekte KPSS'siz 118 Personel ve İşçi Alımı Başladı

Belediye tarafından İŞKUR, kurum dışı iş ilanları üzerinden KPSS puan şartı aranmadan personel ve işçi alımları için kadroları açıklandı. Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular 2 gün öncesinde ilgili belediye tarafından alınmaya başlanmıştır.

Belediye Başkanlığı, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 118 personel ve işçi kadrolarında daimi alımlar yapacaktır. Belediye tarafından yayınlanmış olan başvuru kılavuzuna göre alımlar şu kadrolarda yapılacaktır: 8 itfaiye eri, 2 kasap, 3 beden işçisi, 6 kadın, 6 erkek olmak üzere toplam 12 büro personeli, 4 veterinerlik hizmet işçisi, 1 bilgisayar programcısı, 2 su arıza işçisi, 15 otobüs şoförü ve 35 şoför kadrolarında alımlar yapılacaktır. Başvuru yapacak olan adayların en az ilkokul mezunu olması gerekmektedir.

İŞKUR işçi alımı başvuru şartları nelerdir?

İŞKUR üzerinden yapılacak bu alımlar için veterinerlik hizmet işçisi kadrosuna başvuru yapacak olan adayların en az ilköğretim seviyesinde eğitimlerini almış ve 40 yaşını geçmemiş olması gerekmektedir.

Bilgisayar programcısı kadrosu için ise adayların ön lisans veya lisans mezunu olmaları gerekmektedir yazılım. Geliştirme alanında tecrübeli olmaları ve bilgisayar programcısı belgelerine sahip olmaları gerekmektedir. 40 yaş şartı bu kadro için de Aranmaktadır.

Şoför alımı kadroları için ise, en az lise mezunu olan ve 36 yaşını doldurmamış olan adaylar başvuru yapacaklardır. Adaylardan otobüs şoförü için D1şoför alımı için ise E ehliyeti istenmektedir. SRC ve psikoteknik belgeleri de yine bu kadro için aranan şartlar arasındadır. Adayların. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından hız ve alkol tutanağı yemiş olmaması ayrıca ağır işte çalışabilir sağlık raporuna sahip olması gerekmektedir.

Büro personeli alımı: 40 yaşını aşmamış en az lise mezunu olan adaylardan alım yapılacaktır. Başvuru adaylarının 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

Kasap alımı: En az ilkokul mezunları başvuru yapacaklardır. Adayların bulaşıcı hastalığı olmadığını, sağlık raporu ile belgelendirmesi gerekmektedir. SEKAP veya en endüstri öğrenimi görmüş olması gerekmektedir. Söz konusu bu şart için ustalık veya kalfalık belgeleri de kamu kurumu tarafından kabul edilecektir.

Su arıza işçisi: İlkokul mezunu olanlar başvuru yapabilir.

İtfaiye eri alımı: Herhangi bir meslek yüksekokulundan itfaiye elemanı yetiştirme eğitimi Bölümünden mezun olmak gerekmektedir. Ayrıca görevi gereği sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik korkusu gibi sağlık sorununun olmaması gerekmektedir.

Kamu işçi alımı başvuruları nasıl yapılacak?

Hakkari Belediyesi tarafından yayımlanmış olan bu ilana başvurular başlamıştır. Adaylar başvurularını 27 Mart 2023 tarihi saat 17:00’a kadar yapmaları gerekmektedir. Yayımlanan başvuru kılavuzuna göre Bulak Mahallesi Bulvar Caddesi Belediye Hizmet Binası NO: 20 Merkez/Hakkari adresine şahsen başvuru yapılacaktır. Başvuru adaylarının Hakkari'de ikamet etmesi gerekmektedir.

belediye-personeli-alimi.jpg

Belediye işçi alımı

Belediye güncel ilanları

KPSS'siz belediye ilanları

Belediye personeli alımı

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.