Avrupa Birliği Başkanlığı'nda Memur Alımı Yolları Nelerdir?

Avrupa Birliği Başkanlığı'nda Memur Alımı Yolları Nelerdir?

Avrupa Birliği Başkanlığı bünyesinde memur olarak hizmet vermek istiyorsanız belirlenen şartlara uygun olmanız gerekiyor. Peki, Avrupa Birliği Başkanlığı'nda memur alımı için neler yapılmalı?

Avrupa Birliği Başkanlığı'nda memur olmak istiyorsanız belirlenen şartları yerine getirmeniz gerekir. Memur alımı iş ilanı yayımlanıyor eğer şartlara uygun olduğunuzu düşünüyorsanız ilan yayınlanması ile başvuru yapabilirsiniz.

Avrupa Birliği Başkanlığı'nda Memur Olma Şartları

Sizlere Avrupa Birliği Başkanlığı'nda memur olma şartları hakkında bilgi vereceğiz.

Görevini sürekli yapmasına engel olacak akıl hastalığı'nın bulunmaması gerekiyor.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme, Veteriner ve İletişim Fakülteleri gibi bölümlerden mezun olanlar fakültelerin Avrupa Birliği, Gıda Mühendisliği bölümleri veya bu bölümlere denk olan Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakültelerden mezun olması gerekiyor.

Sınavın yapılacağı senenin ocak ayının birinci günü itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmanız gerekiyor.

ÖSYM tarafından 2018 - 2019 senesi arasında yapılan KPSS belirlenen bölümler ile ilgili puan türlerinde asgari puanı almış olmak kaydı ile başvuru yapan adayların en yüksek puandan başlanarak sıralanması sonucunda alınacak Uzman Yardımcısı sayısının 10 katı aday arasına girmiş olması gerekiyor.

Sınav başvurusu'nun son gününe kadar geçerliliğe sahip YDS'den İngilizce, Fransızca ya da Almanca dillerinden herhangi birinden en az (B) düzeyinde puan almış olmak ya da buna denk kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak gerekiyor.

Avrupa Birliği Başkanlığı'nda Memur Olmak İçin Gereken Belgeler

T.C kimlik fotokopisi, 3 adet vesikalık fotoğraf, KPSS sonuç belgesi veya YDS sonuç belgesi, Çalışma hayatına engel olacak herhangi bir hastalığının olmadığını kanıtlayan belge sahibi olmak. Kendi el yazısı ile özgeçmiş yazması. Sabıka kaydının olmadığını belirleyen belgeye sahip olmak. Erkek adayların askerlik ile ilgili hiçbir ilişkisinin olmaması gerekiyor. Yükseköğretim'den mezun olduğunu kanıtlayan diploma şartı var.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.