Zabıta ve İtfaiye Eri Alımı (110 Kişi Büyükşehir Başvuru Şartları)

Zabıta ve İtfaiye Eri Alımı (110 Kişi Büyükşehir Başvuru Şartları)

Zabıta ve itfaiyeci olmak isteyenler bu ilana Türkiye genelinden başvurular alınıyor. Zabıta memuru alımı ve itfaiye eri alımı başvuruları başlayacak. Zabıta ve itfaiyeci olmak için adaylarda aranan şartların neler olduğu haberimizde…

Zabıta Memuru Alımı ve İtfaiye Eri Alımı Duyurusu

Türkiye genelinden başvuruların alınacağı 110 zabıta ve itfaiyeci alım ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilana göre Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı bu alımı yapacak. Kadrolu alım ilan detayları kılavuz ile birlikte adayların erişimine açıldı.

Zabıta Memuru Alımı 70 Kadro ve Öğrenim Durumları

Ekonomi, iktisat, iş idaresi ve iktisat, işletme-ekonomi, işletme-iktisat, işletme, maliye, yönetim ve organizasyon lisans mezunu 15 kişi alınacak.

Kamu yönetimi, siyaset bilimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, çalışma ekonomisi, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, yerel yönetimler lisans mezun 15 kişi alınacak.

Uluslararası ticaret ve lojistik, lojistik yönetimi lisans mezunu 10 kişi alınacak.

Ekonomi, iktisat, iş idaresi ve iktisat, işletme-ekonomi, işletme-iktisat, işletme,  yönetim ve organizasyon, kamu yönetimi, siyaset bilimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, çalışma ekonomisi, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, maliye, yerel yönetimler lisans 3 kişi alımı yapılacak.

Sosyoloji veya psikoloji lisans mezunu 2 kişi alımı olacak.

Halkla ilişkiler ve tanıtım veya halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümü lisans 14 kadro açıldı.

Mütercim-tercümanlık (ingilizce ) veya mütercim tercümanlık (ingilizce-fransızca) lisans 3 kadro açıldı.

Arapça öğretmenliği veya Mütercim-tercümanlık (arapça)lisans programlarından ya da ilahiyat fakültesi mezunu olup YDS den en az C düzeyinde puana sahip olması gerekiyor. 3 kadro açıldı.

İtfaiyeci Alımı 40 Kadro Öğrenim Durumu ve Kadrosu

Meslek yüksekokulların sivil savunma ve itfaiyecilik, itfaiyecilik ve yangın güvenliği,  ön lisans programlarından birinden mezun olup, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. 40 kadro ile alım yapacaktır.

Başvuru Özel Şartları

2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı en az KPSS 70 puanı bulunuyor olması istenmektedir. Erkek adaylarda boy 1,67 cm den kısa olmaması ve kadın adaylarda boy 1,60 cm den kısa olmaması gerekmektedir. Sınavın yapıldığı gün itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olanların başvurusu alınacak. Adayların B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olması gerekiyor.

Başvurular Nasıl ve Hangi Tarihlerde Yapılacak?

Başvurular 16 Ağustos 2021 tarihinde başlayıp 20 Ağustos 2021 tarihi mesai bitimine kadar devam edecektir. Boy ve kilo ölçümü yapılacağı üzere başvurular Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri Denizevleri Mahallesi. Adnan Menderes Bulvarı No:27 Atakum/Samsun adresine şahsen yapılması gerekmektedir.

Başvuru Metni

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum