Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı 51 Zabıt Katibi ve Arşiv Memuru Alacak

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı 51 Zabıt Katibi ve Arşiv Memuru Alacak

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı açıktan 51 kamu memur alımı ilanı yayınlayarak başvuruları kabul etmeye başladı. YSK 31 İl istihdamı zabıt katibi ve arşiv memuru alımı hangi şartlarda yapılacağı detayları liste şeklinde adayların erişimine açtı.

Yüksek Seçim Kurulu 51 Kamu Memur Alımı 31 İl İstihdamı

YSK zabıt katibi alımı ve arşiv memuru alımı iş ilanları yayınladı. İlana göre şehir listesi tablo halinde sunuldu. Başvuruları elektronik olarak yapılacak. Kadrolu kamu personeli alımı ilanlarına başvuru nasıl yapılacağı paylaşıldı. Başvuru kılavuzunu sayfa sonunda kamupersonelialim.com olarak sunduk.

Devlet Personel Alımı Başvuru Şekli

Başvurular 08 Aralık 2023 tarihinde saat 10:00’da başlayıp, 17 Aralık 2023 tarihinde saat 23:59:59’da sona erecektir. Başvurular e-Devlet üzerinden “Yüksek Seçim Kurulu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya Kariyer Kapısı internet adresinden (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) elektronik olarak yapılacaktır.

Kurum Açıklaması;

Yüksek Seçim Kurulu merkez ve taşra teşkilatına, 30.11.2017 tarihli ve 7062 sayılı Yüksek Seçim Kurulunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile 18.02.2018 tarihli ve 30336 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren, Yüksek Seçim Kurulu Memur Sınav, Atama, Yer Değiştirme ve Nakil Yönetmeliği kapsamında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre (kadrolu) ekli listede sayısı, yeri, sınıfı ve ünvanı belirtilen yerlere personel alınacaktır.

Özel Başvuru Şartları

Arşiv Memuru, Santral Memuru ve Zabıt Katibi kadrolarına atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olmak.

Teknisyen kadrolarına atanabilmek için orta öğretim kurumlarının, bilişim teknolojileri alanı ve dallarından veya elektrik-elektronik teknolojisi alanı ve dallarından mezunu olmak.

Başvuru esnasında beyan edilen bilgilere dair belgeler ile diğer belgeler, atanmaya hak kazanan adaylar tarafından atanma süresince ilgili birime teslim edilecektir. 2022 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, Ön Lisans mezunları için KPSSP93, Orta Öğretim mezunları için KPSSP94 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak.

YSK başvuru kılavuzu

Kaynak:Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.