YTB 17 Güvenlik, Tercüman ve Tekniker Alımı 4-7 Bin TL Maaşlı İlan

YTB 17 Güvenlik, Tercüman ve Tekniker Alımı 4-7 Bin TL Maaşlı İlan

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 17 güvenlik görevlisi, tercüman, programcı, tekniker ve temizlik görevlisi alımı yapıyor. YTB ilanına lise, önlisans ve lisans mezunları nasıl başvuru yapacak.

YTB 17 Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 17 tercüman, güvenlik görevlisi, programcı, tekniker ve temizlik personeli alımı yapacağını ilan etti.

Destek Personeli Alımı (Temizlik Görevlisi Alımı)

Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. Tercihen, kamu kurum ve kuruluşlarınca verilen temizlik ve/veya hijyen sertifikasına sahip olmak. Bulaşıcı hastalığı bulunmamak. (Giriş sınavında başarılı olarak atanmaya hak kazanan adayların atanabilmesi için Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları, bulaşıcı hastalığı bulunmadığına dair ibarenin de yer aldığı sağlık kurulu raporunu Başkanlığa sunmaları gerekir.)

Tekniker Alımı (Bilgisayar)

Bilgisayar alanıyla ilgili ön lisans düzeyinde mesleki teknik öğrenim görmüş olması gerekmektedir.

yurtdisi-turkler-ve-akraba-topluluklar-baskanligi.jpg

Koruma ve Güvenlik Personeli Alımı

Yükseköğretim kurumlarının ön lisans veya lisans programlarının birinden mezun olmak. 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşımak. Erkeklerde 170 cm’den, kadınlarda ise 162 cm’den kısa boylu olmamak. Beden kitle indeksinin 18,00 (dahil) – 27,00 (dahil) arasında olması. (Beden kitle indeksi, beden ağırlığının boy uzunluğun karesine bölünmesi ile tespit edilir. Örnek: 80 kg ağırlığında ve 180 cm boyunda bir kişinin vücut kitle indeksi “80/1,80²=24,69” şeklinde hesaplanır.) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak. (Giriş sınavında başarılı olarak atanmaya hak kazanan adayların atanabilmesi için belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekir)

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak. (Giriş sınavında başarılı olarak atanmaya hak kazanan adayların atanabilmesi için Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden duyuru tarihinden itibaren alacakları Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları muayenelerini içerir sağlık kurulu raporunu Başkanlığa sunmaları gerekir.) Başkanlığın hizmet binalarının bulunduğu yerlerde 24 saat esasına göre vardiyalı ve/veya dış mekanda çalışmasına ve seyahat etmesine engel bir durumunun olmaması gerekiyor.

Mütercim-Tercüman Alımı (Arapça)

Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Arap Dili ve Edebiyatı, Arapça Mütercim ve Tercümanlık, Arapça Öğretmenliği bölümlerinin birinden mezun olmak. En az B düzeyinde Arapça YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak.

Mütercim-Tercüman Alımı (Fransızca)

Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Fransız Dili ve Edebiyatı, Fransızca Mütercim ve Tercümanlık, Fransızca Öğretmenliği, İngilizce-Fransızca Mütercim ve Tercümanlık, Karşılaştırmalı Edebiyat bölümlerinin birinden mezun olmak. En az B düzeyinde Fransızca YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak.

Mütercim-Tercüman Alımı (İngilizce)

Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Çeviribilimi, İngiliz Dil Bilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık, İngilizce Öğretmenliği, İngilizce-Fransızca Mütercim ve Tercümanlık, Karşılaştırmalı Edebiyat, Rus ve İngiliz Dilleri ve Edebiyatları bölümlerinin birinden mezun olmak. En az A düzeyinde İngilizce YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak.

Mütercim-Tercüman Alımı (Rusça)

Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Çeviribilimi, İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları, Rus Dili ve Edebiyatı, Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Rus ve İngiliz Dilleri ve Edebiyatları, Rusça Mütercim ve Tercümanlık bölümlerinin birinden mezun olmak. En az B düzeyinde Rusça YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak.

Programcı Alımı

Yükseköğretim kurumlarının bilgisayar programcılığı ile ilgili bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olmak veya lisans mezunu olmak koşuluyla bilgisayar programcılığı alanına ilişkin ders aldığını belgelendirmek veya bu alanda Millî Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olmak. En az D düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak. Tercihen .NET/C#/ASP.NET sertifikasına sahip olmak.

Başvuru Nasıl ve Hangi Tarihlerde Yapılacak?

YTB Başkanlığı Ankara adresi olarak açıklanmıştır. KPSS 60 puanı bulunan ve 35 yaşını bitirmemiş adayların başvurusu kabul edilecek. Adaylar başvurularını 25 Ekim 2021 tarihi saat 09.00’da başlayıp 05 Ekim 2021 tarihi saat 18.00’de sona erecektir. Başvuruları Başkanlığın (www.ytb.gov.tr)  internet adresinde duyurulacak olan başvuru linki aracılığıyla yapılacak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum