YÖK 40 Sözleşmeli Aşçı, Şoför ve Temizlik Personeli Resmi Gazete İlanı

YÖK 40 Sözleşmeli Aşçı, Şoför ve Temizlik Personeli Resmi Gazete İlanı

Resmi Gazete üzerinden son dakika gelen Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı en az KPSS 60 puanıyla aşçı, şoför ve temizlik işçisi alımı yapacağını belirtti. 40 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. İşte detaylar...

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bünyesinde işe girmek isteyenler için müjdeli haber geldi. Başkanlık, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar kanun hükümleri çerçevesinde alım yapılacaktır. KPSS puan sıralamasına göre alımlar yapılacağı için KPSS sınavına katılmış ve geçerli puanı almış olmanız gerekiyor. Lise mezunları, önlisans mezunları ve lisans mezunları olmak üzere 3 eğitim kategorisinde de kadro verilmiştir. Sizde söz konusu ilana başvuru yapmak istiyorsanız haberimizin içeriğine göz atabilirsiniz.

5 şoför, 2 aşçı, 5 temizlik görevlisi, 2 garson, 1 bulaşıkçı ve 25 güvenlikçi olmak üzere 6 farklı meslek dalında 40 alım yapılıyor.

YÖK Personel Alımı Adaylarından İstenen Şartlar Kılavuz ile Açıklandı!

Şoför Alımı: 1 önlisans 4 lise mezunu alınacak. Karayolları Genel Müdürlüğünce kabul edilmiş olan E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. 35 yaş uygulaması isteniyor. Fiilen bu meslekte 5 yıl çalışmış olmak. KPSS sınavından 60 puan almış olmak. (önlisan P93 lise P94 puan türünde).

Aşçı Alımı: 1 önlisans 1 lise mezunu alınacak. Lise için düz lise veya dengi Meslek Yüksek Okulu için ise Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri, Aşçılı ile Gemi Aşçılığı bölümlerinden en az birinden 2 yıl eğitim süresini tamamlamış olmak. Aşçı olarak aktif beş yıl çalışmış olmak.

Temizlik Personeli Alımı: Erkek lise veya dengi okul mezunlarından alım yapılacaktır. Günlük olarak temizlik işleri ile verilen işlerle ilgilenmek gerekiyor. KPSS taban puan şartı bu ilan içinde isteniyor.

Garson Alımı: Kadın adaylar başvuru yapamayacaklardır. Başvuru için ortaöğretim diplomasına ihtiyaç vardır. 35 yaş sınırı şartı uygulanmaktadır.

Bulaşıkçı Alımı: Lise diploması istenmektedir. Bulaşıkhanenin genel temizliğinden sorumlu işçi aranmaktadır.

Güvenlikçi Alımı: 6 kadın ve 19 erkek Meslek Yüksek Okulu mezuniyet belgesi olanlar alınacaktır. KPSS sınavından ilgili puan türünde (P93) 60 taban puan şartı aranmaktadır.

Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları An İtibariyle Başlamıştır!

İlana başvuru yayın tarihi itibariyle (15.03.2023) başlamıştır. 29.03.2023 tarihinde sonra başvurular alınmayacaktır. Posta veya şahsen başvuru şekli ile başvuru yapılacaktır. Başvuru adresi Yükseköğretim Kurulu Personel Dairesi Başkanlığı olarak kılavuzda belirtilmiştir.

Başvuru kılavuzu

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.