Yeni Zabıta Memuru Alımı Lise Önlisans Lisans

Yeni Zabıta Memuru Alımı Lise Önlisans Lisans

Zabıta memuru alımı yeni iş ilanları yayınlandı. Yayınlanan ilana göre lise önlisans ve lisans mezunu adaylar Türkiye genelinden başvuru yapabilecek. Yeni kamu ilanına başvuru nasıl yapılacağı yazımızda…

Yeni Zabıta Memuru Alımı Duyurusu

Belediye Başkanlığı yapılan son açıklamada, Kurum bünyesinde görevlendirmek üzere 4 zabıta memuru alımı yapacak. Belediye tarafından alımı yapılacak olan zabıta memurlarının. KPSS puanı en az 60 olmak şartı ile lise düzeyindeki okullardan mezun olması gerekmektedir. Zabıta Alımı yapılacak olan adayların 1 lise mezunu, 1 ön lisans mezunu ve 2 lisans mezunu olmak üzere KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla zabıta alımı yapılacaktır.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

Hınıs Belediye Başkanlığının yukarıda belirtilen boş zabıta memuru kadroları için yapılacak başvurularda uyulması gereken genel ve özel şartlar aşağıda belirtilmiştir.

Zabıta Olma Genel Durumları

İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

1.Türk vatandaşı olmak.

2.Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3.Her hangi bir suçlardan muaf olmak.

4.Erkek adaylar için Askerliğini yapmış ya da muaf olması lazım.

5.Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

6.İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

7.C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

8. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

9. 30 yaşını doldurmamış olmak.

Müracaat Şekli ve Zamanı

Hınıs Belediye Başkanlığınca yapılan yazılı açıklamada zabıta memuru alımı ilanına başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 17 Haziran 2022 ve 22 Haziran 2022 tarihlerine kadar başvurularını yapmaları gerekiyor.

Başvuracak adayların başvurularını mesai saatleri içerisinde saat 09:00-16:30 arasında yapmaları gerekmektedir. Başvuru adresi, Yukarı Kayabaşı Mahallesi Cum. Caddesi No:128 25600 Hınıs Erzurum adresinde Hınıs Belediyesine şahsen giderek başvuru belgelerini teslim edip başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.