Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kamu Personel Alımı Başvuruları Başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kamu Personel Alımı Başvuruları Başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı kamu personeli alımı ilanına başvuruları başladı. Devlet ve Ulaştırma ve Denizcilik Uzmanlığı yönetmeliğinde resmi ilan ile personel alımı nasıl yapılacağı paylaşıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan resmi ilan ile kadrosuna 2 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Kurum personel alımı başvuruları başladı.

Başvuru Şartları

Kılavuzda yayınlanan en az dört yıllık lisans düzeyindeki bölümlerden mezun olmak, 2020 ve 2021 yıllarında yapılan KPSS sınavından P3 – P4 ve Yabancı Dil Sınavı puan türünden en az 70 puan almış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, erkek adaylar için askerliğini tescil, muaf veya yapmış olmaları gerekmektedir.

Başvuru yapan adaylardan özgeçmişlerini başvuru ekranından sisteme yüklemeleri istenmektedir.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Adaylar başvurularını E-Devlet Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı – Kariyer Kamu Kapısı ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) sitesinden giriş yaparak başvuru tarihleri içinde başvuracaklar. Posta ve şahsen yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının ilanına göre Hukuk bölümünden 1,

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği, Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği veya Güverte Bölümünden 1 toplamda 2 kamu personeli alımı yapacak.

Sözlü Sınav Yeri ve Zamanı

Sözlü sınav Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Hakkı Turayliç Caddesi No:5 Emek / Ankara adresinde yapılacaktır. Adaylara sözlü sınavda bilgi düzeyi, ifade etme yeteneği, davranış hareketleri, özgüvenine, genel yetenek ve kültüre ve teknolojik gelişmelere açıklığı konularından sınava tabii tutulacaktır. 14 Ocak 2022 tarihinde e- devlet üzerinden Kariyer Kapısı alanına online olarak yapılmaktadır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum