TYP 31 Bin Okula Personel, Sağlıkçı ve Güvenlikçi Alım Başvuru Ekranı

TYP 31 Bin Okula Personel, Sağlıkçı ve Güvenlikçi Alım Başvuru Ekranı

İŞKUR toplum yararına programları kapsamında 31 bin okula personel alımı, sağlıkçı ve güvenlik görevlisi alımı ilanları geliyor. Sadece okullar değil hastaneler gibi bir çok kamu kurumu İŞKUR TYP ile alım yapacak.

İŞKUR TYP 31 Bin Sağlıkçı, Güvenlikçi ve Personel Alımı Yapılacak

Tolum yararına programları kapsamında yeni ilanlar geliyor. Okullara sağlıkçı alımı MEB 19 şura toplantısında gündemde idi. Yaşanan süreçlerle alakalı olarak her okula bir sağlık personeli alımı yapılması söz konusu olabilecek.

Okullar dışında hastaneler başta olmak üzere personel ve güvenlik görevlisi alımı yapılacak. Bu alımı yapılacak olan personel, sağlıkçı ve güvenlikçi başvuru şartları ve görevlerini sunuyoruz.

Sağlık Personeli Okulda Ne İş Yapacak

Okulun açılışı ile çocuklar arasında rahatsızlık ve ateş ölçümü ve anlık küçük müdahale (sıyrık yaralanmaları gibi). Daha büyük rahatsızlığı bulunan çocuk hastalık durumuna göre hastaneye sevk işlemlerini yapması gerekiyor.

Güvenlik Görevlisi Okulda Yapması Gereken Genel Görevleri

Teknolojinin ilerlemesi ile ziyaretçi kartı uygulaması, kamera sistemi, duman sensörü gibi durumları kontrol altında tutacak. Okul dışında bulunan yabancıları içeri almamak ve çevreyi güvende tutması istenmektedir. Okulda istenmeyen araç gereç ve suç aleti getirmelerini önlemek için denetimlerini yapması gerekiyor.

Temizlik Personeli Alımı Ne İşi Yapacak

Personel okul açılmadan veya sonrasından sınıf ve okulu temiz hijyen hale getirmesini sağlayacak. Temizlik personeli ayrıca ağaçlandırma işleri, bakım ve onarım işleri gibi küçük müdahale ile giderilecek şeylerde yardımcı olması isteniyor.

TYP Başvuru Genel Şartları

Adaylar en az ilkokul mezunu olması, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olması gerekiyor.

İlanlar yakın zamanda yayınlanacağı üzere takip ederek kaçırmamanız gerekiyor. Başvuru işlemi için adaylar aşağıda verilen link adresini kopyalayıp yeni adreste açması gerekiyor. Sonrasında ara tuşuna basması ile ilanlara ulaşabilirler. Şuan ilanlar bulunmuyor. Yayınlandığı anda bu sistem üzerinden işlem yapabilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
54 Yorum