Türkiye Taşkömürü 1000 Kamu İşçi Alımı (Madenci)

Türkiye Taşkömürü 1000 Kamu İşçi Alımı (Madenci)

Türkiye Taş Kömürü (TTK), kamu işçi alım ilanı duyurusu yayımlandı. Yapılan son dakika açıklamasına göre 1000 madenci alımı yapılacaktır. TTK işçi alımı müracaatları ne zaman yapılacak? TKK madenci alımı müracaat şartları nelerdir?

Son Dakika: Türkiye Taşkömürü 1000 Kamu İşçi Alımı (Madenci) Duyurusu Yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapmış olduğu açıklamalara göre 1000 işçi alımı yapılacaktır. Türkiye Taşkömürün de sağlanacak olan bu istihdamlar için madenci alımına ilişkin başvuru, tarihi şartları ve kontenjanları. Müracaat yapmak isteyen adaylar için merak konusu haline geldi.

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklama şu şekildedir: “Türkiye Taş Kömürü Kurumu'na 1000 yeni madenci alarak madencilerimize şükranlarımızı ifade edeceğiz, hem de üretimi artırarak ekonomimize katkı sağlayacağız.”

Türkiye Taşkömürü Kurumu 2023 1000 Madenci Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?
Söz konusu kurum tarafından güncel müracaat kılavuzu henüz yayınlanmamıştır. Başvuruların ne zaman başlayacağına dair kesin bir bilgi paylaşılmamış olup, ilerleyen zamanlarda paylaşılacağı tahmin edilmektedir. Güncel olarak konuya ilişkin yapılacak olan açıklamalar için bizi takip edebilir ve güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

TTK İşçi Alımı Müracaat Koşulları Nedir?

1000 personel alımına dair henüz kılavuz yayımlanmamıştır. Fakat geçtiğimiz yıllarda kamu kurumunun yapmış olduğu personel alımına dair müracaatlar için gerekli olan koşullar şu şekildedir;

Türkiye taşkömürü ilanlarına yalnızca Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olan adaylar müracaatlarda bulunabilir.

Minimum 18 yaş maksimum ise 32 yaşında olmanız gerekmektedir. En az ilkokul mezunu olan adaylardan müracaatlar geçtiğimiz yıllarda alınmıştır. Erkek adayların askerlik ile ilişiğinin olmaması istenmektedir.

turkiye-taskomuru-1000-kamu-isci-alimi-madenci.jpg

Ayrıca kurum tarafından yapılacak olan güvenlik veya arşiv soruşturması kapsamında pozitif sonuçlanması gerekmektedir. Sabıka kaydı bulunmayan ve kamusal haklarından mahrum bırakılmamış olan adaylardan alımlar yapılmaktadır. Sosyal güvenlik kurumları tarafından emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmanızda aranan şartlar arasındadır.

Türkiye Taşkömürü kamu işçi alımı, TTK güncel personel alımı ilanı, 2023 madenci alımı, TTK madenci alımı.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.