Türkiye İstatistik Kurumu 4 Kamu Personeli Alımı başvurusu 7 Ekim Son

Türkiye İstatistik Kurumu 4 Kamu Personeli Alımı başvurusu 7 Ekim Son

Kamu idareleri bünyesine alınacak kamu personeli alım ilanları başvuru süresi bitiyor. Türkiye İstatistik Kurumu 4 kişi alımı için başvuru süresinde son günler. İstatistik kurumuna başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman?

TÜİK olarak da bilinen Türkiye İstatistik Kurumu bünyesine 4 kamu personeli alımı başvurularında sona yaklaşılıyor. TÜİK bünyesine alınacak personeller tam zamanlı ve sözleşmeli olarak çalıştırılacaklar.

İstatistik kurumuna alınacak personeller kurumun Bilişim Teknolojileri Daire Başkanlığı ile Yazılım Daire Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 4 kişi sözleşmeli bilişim personeli alınacak.

Başkanlık istihdam edeceği personellerin seçiminde uygulamalı ve sözlü sınav yapacak ve sınavlara katılacak personel adaylarının 2020 ve 2021 KPSS P3 puanı ile İngilizce YDS puanı değerlendirmeye alınacaklar.

TÜİK Personel Alımına Kimler Başvuracak?

TÜİK personel alımına DMK memur adayları genel şartlarını taşıyan adaylar,
Lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği bölüm mezunları,

Büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda adayların 3 yıl mesleki tecrübeye sahip olması,

Erkek personel adayların askerlik il ilgili terhis muafiyet veya son başvuru tarihi itibariyle en az bir yıl tecil ettirmiş olması gibi başlıca başvuru şartı bulunmaktadır.

Başvurular TÜİK İnternet Sitesinden 07 Ekim Son Gün

Şartları taşıyan ve başvuru yapmak isteyen adaylar için TÜİK internet sitesi “tuik.gov.tr”  adresi üzerinden iş talep formunu eksiksiz doldurmaları diğer belgeler ile birlikte 07 Ekim 2021 tarihi mesai sonuna kadar TÜİK Başkanlığı Devlet Mahallesi Necatibey Caddesi No:114 Bakanlıklar Çankaya/Ankara Türkiye İstatistik kurumu başkanlığı personel daire başkanlığına elden teslim etmeleri veya son başvuru tarihi itibariyle ilgili adreste olacak şekilde postayla başvuru yapmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.