TÜRKAK Ve Ulaştırma Bakanlığı 47 Memur İle Kamu İşçi Alacak

TÜRKAK Ve Ulaştırma Bakanlığı 47 Memur İle Kamu İşçi Alacak

TÜRKAK ve ulaştırma Bakanlığı geçtiğimiz günlerde memur alımı ile kamu işçi alımı yapacağını duyurmuştu. Yapılan duyuruların ardından devlet personel alımı başvuruları başladı. Kamu personeli TÜRKAK ve Ulaştırma Bakanlığı alacak.

Devlet daireleri personel alımları kapsamında iş ilanları yayınlıyor. Güncel olarak ilanlar yayınlanmaya devam ederken TÜRKAK' da personel alımı yapacağını ilan etti. TÜRKAK ve ulaştırma Bakanlığı memur ile kamu işçi alacak.

TÜRKAK Devlet Memuru Alımı

Sözlü sınav ile personel alımı yapacağını duyuran TÜRKAK yayınladığı ilan ile kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde yapılan duyurunun ardından başvurular başladı. Türk Akreditasyon Kurumu bünyesinde istihdam edilmek üzere 4 Destek Personeli devlet memuru alımı 3 basit bakım onarım 1 inşaat işleri kapsamında çalışacak işçi alımı yapılacaktır.

Türk Akreditasyon Kurumu iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular 16 Eylül tarihinden alınmaya başlanmıştır. Son başvurular ise başvuruların başladığı tarihten sonra 16 gün içerisinde yani 2 Ekim 2022 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir.

Sözlü sınavlar 13-14 Ekim 2022 tarihinde yapılacak olup sınav giriş adresi ise Mustafa Kemal Mahallesi 2125. Sokak No: 1 Çankaya/ANKARA adresinde yapılacaktır.

TÜRKAK KPSS 60 Puanla Lise Mezun Memur Alımı Kılavuzu için tıklayınız.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kamu İşçi Alımı ve Personel Alımı

2 kaptan, 3 tarama uzmanı yardımcısı, 3 deniz buhar ve motor makinisti, 8 sınırlı kaptan, 13 gemici, 4 usta gemici, 1 gemi elektrikçisi, 4 yağcı, 2 gemi aşçısı ve 3 sürekli işçi ustası unvanlarında personel alımı yapılacağı belirtildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yayınladığı ilanda yukarıda belirtilen kontenjanlarda işçi alımı ve personel alımı gerçekleştirecektir.

Kontenjan sayısı olarak 43 kişilik alım yapılacak olup alınacak iller ise İzmir, Samsun, Çanakkale, Trabzon ve İstanbul ili olarak belirlenmiştir.

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı 43 Sürekli Kamu İşçi, Gemici Ve Aşçı Alımı için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.