TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) 4 Kamu Personeli Alacak

TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) 4 Kamu Personeli Alacak

Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) 4 kamu personeli alımı kılavuzu yayınlandı. Yayınlanan kılavuza göre kurum alımı giriş sınavı ile yapacak. Başvuruları 9-27 Aralık 202 tarihleri arasında nasıl yapılacağı açıklandı.

TÜRKAK 4 Kamu Personeli Alımı İlan

Türk Akreditasyon Kurumu memur alımı kadrosunda yerleştirmek üzere giriş sınavı yapılarak sonuçlandırılacaktır. TÜRKAK personel alımı başvuruları nasıl ve hangi tarih aralığında yapılacağı paylaşıldı.

Başvuruları 9 Aralık 2021 ile 27 Aralık 2021 tarihleri arasında e-Devlet Türk Akreditasyon Kurumu – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden yapılacaktır.

turkak-personel-alimi.jpg

Düzeltilen İlan İçeriği

8 Aralık 2021 tarih ve 31683 sayılı Resmi Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan Hukuk Müşaviri ilanımızda B- Özel Şartlar maddesinin b bendi ve VI - Sözlü Giriş Sınavı, Öğrenim Dalları ve Kontenjanları başlığındaki Tablo-1 aş ağıdaki şekilde düzeltilmiştir.

Giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla, 2020 yılına ait Kamu Personel Seçme Sınavında KPSS (B) P3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak. Hukuk Fakültesinden veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içi ve yurt dışı yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekiyor.

Giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla 2020 veya 2021 yıllarına ait Kamu Personel Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar “Giriş Sınavı Bilgileri Tablosu” nda yer alan belirtilmiş puan türünden aldıkları en yüksek puana göre sıralanarak, atama yapılacak pozisyon sayısının 4 (dört) katı kadar aday giriş sınavına katılmaya hak kazanacaktır. Giriş sınavına katılma hakkı elde eden en son adayla eşit puan almış adayların tümü sınava çağrılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.