TÜRKAK 5 Kamu Personel Alımı Resmî Gazete İlanı

TÜRKAK 5 Kamu Personel Alımı Resmî Gazete İlanı

Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK), Resmi Gazete aracılığıyla kamu personeli alımı yapacağını açıkladı. 2 farklı grupta yapılacak olan alımlar için başvurular 81 şehirden kabul edilecektir. İlanın kılavuzu haberin sonunda verilmiştir.

Kamu Personeli Alımı İş İlanları

Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK), kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 5 kamu personeli alımı yapacağını açıkladı. İşe alınacak olan personeller kılavuza göre idari hizmet sözleşmesi ile istihdam edilecektir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan şartları sunuldu.

Personel Alımı İlan Kriterleri

Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmuş ve ilan tarihi itibariyle diploma belgesine sahip olan adaylardan alım yapılacaktır.

Planlama, problem çözme, analitik düşünme ve analiz yeteneğinizin gelişmiş olması gerekmektedir.

Bilgi güvenliği ve siber güvenlik konusunda bilgili olan aynı zamanda da sızma testi ve zafiyet taraması yapabilen kişilerden alım yapılacaktır.

Güvenlik süreçlerinin izlenmesi ve denetlenmesinde de görevlendirmeler yapılacaktır.

KPSS Puan Şartı Detayı

Kurum tarafından başvuru yapmak isteyenlerin 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmaları istenmektedir. Adayların KPSS P – 3 puan türünde en az 70 taban puan almış olmaları ilana müracaat etmeleri için yeterlidir.

Mülakat ile Alım Olacak

İşe alınacak olan personeller kurum tarafından yapılacak olan mülakat sınavına alım yapılacak olan kadronun 4 katı kadar aday çağırılacaktır.

Öğrenim programına ilişkin bilgi düzeyi (25 puan),

T.C. Anayasası, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (25 puan),

Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan),

Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu (10 puan),

Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan),

Genel yetenek ve genel kültürü (10 puan),

Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan).

Yukarı da verilmiş olan puanlama sisteminden 100 tam üzerinden en az 70 taban puan alan adaylar ise mülakat sınavında başarılı sayılacaklardır. Mülakat sınavı 16 Ekim 2023 – 17 Ekim 2023 tarihleri arasında Kurumun “Mustafa Kemal Mahallesi 2125. Sokak No:1 Çankaya/Ankara” adresinde yapılacaktır.

TÜRKAK İşçi Alımı Başvuru Süreci

Şartları sağlayan adaylar başvurularını 22 Eylül 2023 – 6 Ekim 2023 tarihleri arasında e-Devlet aracılığıyla Türk Akreditasyon Kurumu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden online olarak yapacaklardır.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.