TURASAŞ Kamu İşçi Alımı İŞKUR Başvuruları Başladı

TURASAŞ Kamu İşçi Alımı İŞKUR Başvuruları Başladı

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii A.Ş. Eskişehir Bölge Müdürlüğü devlet personel alımı ilanı yayınladı. TURASAŞ kamu işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden kabul ediliyor. İŞKUR kamu iş ilanları başvurusu nasıl yapılır?

TURASAŞ Kamu İşçi Alımı İlanları!

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii A.Ş. Eskişehir Bölge Müdürlüğü devlet personel alımı ilanı başvuruları İŞKUR üzerinden başvuru kabul edecek.

İŞKUR Kamu İş İlanları Başvuru Şekli

Adaylar başvurularını 1 Mart 2024 tarihi bitimine kadar elektronik ortamda 00008108331 iş ilan numarası ile yapacak. Elektrikçi alımı 1 kişi olarak istihdam gerçekleşiyor. En az lise ve dengi okulu mezunları başvuracak. Eskişehir iş ilanları olarak sunuldu.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii A.Ş. Eskişehir Bölge Müdürlüğü Eski Hükümlü / Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan Daimi İşçi Alımına İlişkin Şartları:

Özel Şartlar

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmaması gerekmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenler ile kamu haklarından mahrum olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Askerlik ile ilişiği olmaması (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olması gerekmektedir.

İlan tarihi itibariyle başvuru sahiplerinin 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını aşmamış olması gerekmektedir.

Genel Müdürlüğümüze bağlı Bölge Müdürlüklerimizin ihtiyaç duyduğu hizmet türlerinde/mesleklerinde alımların Eskişehir ili ve ilçelerinde ikamet edenlerden karşılanması yoluna gidilecektir. Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır.

Ortaöğretim (lise ve dengi) okuldan ilanın yayımlandığı gün itibarıyla mezun olmak.

Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır.

Yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.
Alınacak işçilerin deneme süresi 4 ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir.

Adaylar gece çalışması, vardiyalı çalışma düzenini, görevini yerine getirmeye engel alerjik rahatsızlığı olmadığını ve idarenin unvanına uygun vereceği diğer işleri yapmayı kabul etmiş sayılır.

Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını, Ağır ve Tehlikeli İşler Sınıfında tanımlanan işlerde çalışabilir olduğunu belgelemek şartları aranır.

İŞKUR tarafından belirlenen asil ve yedek adayların listesi, istenen belgeler ve mülakat tarihi işverenin www.turasas.gov.tr İnternet adresi üzerinden duyurulacaktır. Adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır. Bu ilan tebligat yerine geçecektir.

İŞKUR tarafından belirlenen ilan edilen nihai listede yer alacak adayların belge kontrolü yapılacaktır. Şartları uygun olan adaylardan, noter kurasıyla 1'e 4 oranında asil ve 1'e 3 oranında yedek aday belirlenecektir. İlgili adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır. Sözlü sınavı asil ve yedek kazanan adaylar www.turasas.gov.tr İnternet adresi üzerinden duyurulacaktır.

Atanmaya hak kazananlar hakkında 7315 sayılı “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu” gereği arşiv araştırması yapılacaktır.

Atanmaya hak kazanan adaylardan istenen belgeler, belgelerin ulaştırılma yeri ve tarihleri ile ilgili diğer hususlar www.turasas.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.