TÜBİTAK 367 KPSS Şartsız Devlet Memuru Alımı Başvuru Ekranı

TÜBİTAK 367 KPSS Şartsız Devlet Memuru Alımı Başvuru Ekranı

TÜBİTAK güncel KPSS şartsız devlet memuru ve başvuru ekranı aktif hale geldi. 367 kadro da yapılacak olan alımlar için kadro detayları açıklandı. İlana göre alımlar TÜBİTAK bünyesinde yapılacaktır. İşte detaylar...

TÜBİTAK Devlet Memuru Alımı Detayları

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK), Kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamu 367 devlet memuru yapacağını duyurdu. KPS şartsız yapılacak olan bu alım için diğer başvuru şartları nelerdir? Kimler başvuru yapabilir? Başvurular için gerekli olan eğitim şartları nelerdir? İlana dair tüm detayları kamu personel alım ekibi olarak sizler için haberimizin içeriğinde sunduk. Detayları incelemeniz tavsiye edilir.

Devlet memuru alımı başvuru kriterleri nelerdir?

Alım yapılacak 367 kadro araştırmacı hizmet grubunda istihdam edilecektir. Başvuru yapacak olan adayların farklı bölümler olmak kaydıyla lisans mezunu olması gerekmektedir. Elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, grafik ve tasarım bölümü mezunu, İletişim bilimleri mezunu, Bilgisayar teknolojileri mezunu, makine mühendisliği mezunu ve bilgisayar mühendisliği mezunu bölümlerinden belli başlı alım yapılacak bölümler arasındadır.

Söz konusu ilana başvurular, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından alınacaktır.

Erkek personel adaylarının devlete karşı zorunlu hizmet görevlerinden birisi olan askerlik görevini yerine getirmiş olması, muaf olmuş olması veya muvazzaf askerlik zamanının gelmemiş olması gerekmektedir.

Başvuru adaylarının kamusal haklarından yoksun bırakılmamış olması şartı aranır. Ayrıca devlet güvenliğini tehdit edici suçlara karışmamış veya eylemlerde bulunmamış olması da aranan şartlar arasındadır.

devlet-memuru-alimi.jpg

Başvuru kılavuzunda verilen ve haberin detayında belirtilen eğitim şartlarını karşılamayan adaylar bu ilana başvuru yapamayacaklardır.

Memur adaylarının sosyal güvenlik kurumları tarafından verilen herhangi bir türdeki maaştan yararlanmıyor olması gerekmektedir.

Daha önce çalışmış olduğu kamu kurumundan çıkarılma cezası alan ve aktif olan bir işte çalışan adaylar bu ilana başvuru yapamayacaklardır.

Adayların devlet memuru alımı hükümleri çerçevesinde işe alınacağı için memur olma durumuna Engel bir durumunun olmaması gerekir.

KPSS sınavına katılmamış olan adaylar için de sevindirici ve umut olan bu ilana başvurular nasıl yapılacaktır? İşte başvuruların nasıl yapılacağına dair detaylar.

Memur alımı başvuruları nasıl yapılacak?

Kamu kurumu tarafından yayınlanmış olan bu ilana başvurular başlamıştır. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 17 Nisan 2023 tarihine kadar İŞKUR e-şube üzerinden tamamlamış olmaları gerekmektedir. Başvurular yalnızca belirtilen internet sitesi üzerinden dijital ortamda alınacaktır.

Başvuru kılavuzu

TÜBİTAK Memur Alımı

TÜBİTAK KPSS Şartsız Alım

TÜBİTAK Devlet Personeli Alımı

Son Dakika Kamu İlanları

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.