TSK Komutanlık 80 Memur ve Kamu Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

TSK Komutanlık 80 Memur ve Kamu Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

MSB TSK Komutanlıklar bünyesine alınacak 80 memur ve kamu personeli alımı başvuruları için başvuru ekranları kullanıcılardan başvuru şartlarını taşıyanlar için açıldı. TSK bünyesine alınacak personellerin seçim işlemleri nasıl yapılacak? TSK personel...

TSK Komutanlıkları bünyesine memur ve kamu personeli alımı yapılacağı geçtiğimiz günlerde resmi kamu personeli alımı ilanları ile açıklanmıştı. MSB TSK bünyesinde kariyer sahibi olmak isteyen personel adayları için başvuru ekranları açıldı. Milli Savunma Bakanlığı başvuru tarihlerini kaçırmamanız önem arz ediyor.

Yapılan ilan açıklaması ile Milli Savunma Bakanlığı, Genel Kurmay Başkanlığı ile Kuvvet Komutanlıklarına yeni memur alımı yapılacak. Yapılacak bu alımlar için son başvuru tarihi ise 30 Ocak 2022 tarihi olarak belirlenmiş.

Milli Savunma Uzman Yardımcılığı kadrolarına yapılacak memur alımında alınacak kişiler Milli Savunma Bakanlığı Merkez kadrolarında Ankara da,
Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcılığı kadrolarına alınacak personeller ise Genel Kurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları bünyesinde Ankara da istihdam edilecekler.

Komutanlıklar Uzman Yardımcısı Kadrolarına Kimler Başvuru Yapabilecek?

Komutanlıklar Uzman Yardımcısı personel alımına memur kanunu genel şartlarını taşıyanlar,

Düzenlenecek olan sınavın yapılacağı Ocak ayının ilk günü ile 36 yaşından gün almamış olanlar,

Haberimiz ekindeki açıklanan kadrolar için belirlenen yetkinliklere sahip olanlar,

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı ÖSYM tarafından düzenlenen 2020 ve 2021 kamu personeli seçme sınavlarından istenilen puan cinslerinden taban puana sahip olanlar,

YDS ve E YDS sınavlarından belirtilen puan sahipleri ve her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerden çıkarılmamış olanlar başvuru yapabilecek.

TSK Personel Alımı Başvuruları Yapılış Şekli

TSK personel alımı adaylarının kılavuzda belirlenen şartları taşımaları halinde başvurularını 30 Ocak 2022 tarihine kadar “personeltemin.msb.gov.tr” resmi internet adresi üzerinden online olarak yapacaklar.

Başvuru sonrasında düzenlenecek olan sözlü sınava katılmaya hak kazanan personel adaylarına sınav tarihi ve yer yukarıdaki internet adresi üzerinden yayınlanacak ve bu işlem ilgililere tebliğ hükmünde olacak.

Ayrıca başvuru sırasında adayların belirttiği e posta adresi ile cep telefonlarına SMS bilgilendirmesi yapılacak.

Başvuru ekranı olarak personeltemin.msb.gov.tr olarak verildi.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum