TPOA 450 Kamu Personeli Alımı İlişkin Duyuru

TPOA 450 Kamu Personeli Alımı İlişkin Duyuru

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklamaya göre 450 kamu personeli alımı yapılacağı bilgisine ulaşıldı. Birçok vatandaş tarafından heyecanla beklenen başvuru kılavuzu ne zaman açıklanacak?

TPOA 450 Kamu Personeli Alımı İlişkin Güncel Duyuru

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı mesleklerde kamu personeli alımı yapacak. Söz konusu kamu kurumunun Genel Müdürü Melih Bilgin'in yaptığı açıklamalara göre, 450 kadro da alımlar gerçekleşecektir. Mezuniyete göre 175 önlisans mezunu ve 175 lisans mezunu olmak üzere atamalar gerçekleşecektir.

Yapılan Güncel Açıklama: “Ortaklığımız, Ülkemizin enerji bağımsızlığına giden yolda arama ve üretim faaliyetlerini hız kesmeden sürdürmektedir. Artan arama ve üretim faaliyetlerimiz ile petrol ve doğalgaz keşiflerimiz sonucu yeni çalışma arkadaşlarına ihtiyaç duymaktayız.

Bu kapsamda 2023 yılı içerisinde, Ankara'da bulunan Merkez Teşkilatımız ile Taşra Teşkilatımız olan Batman, Adıyaman, Trakya ve Şırnak Bölge Müdürlüklerimize çeşitli alanlarda 175'i lisans, 275'i ön lisans mezunu olmak üzere toplamda 450 personel alımı yapılacaktır.”

tpoa-450-kamu-personeli-alimi-iliskin-duyuru.jpg

Alımlar Hangi İllere Yapılacak Belli Oldu!

Alımlar başta Ankara merkez teşkilatı olmak üzere Adıyaman, Trakya bölgesi, Şırnak ve Batman illerinde yapılacaktır. Geriye kalan illere ise ihtiyaç olması halinde ilerleyen günlerde alım yapılacağı tahmin edilmektedir.

Alımlar Hangi Pozisyonlarda Yapılacak?

İnsan Kaynakları Yönetimi Meslek Elemanı, İş Güvenliği ve İş Sağlığı Saha Elemanı, Güvenlik Denetçisi, Diğer İnşaat Teknisyenleri, Muhasebe Meslek Elemanı, Sağlık Personeli, Kimya Laboratuvarı Görevlisi (Kimyager), Büro Yönetimi Elemanı, Büro Memuru Alımı, Lojistik Meslek Elemanı, Harita Teknisyeni, Çevre Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi,

Elektrik-Elektronik Mühendisi, Endüstri Mühendisi, Harita Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Jeofizik Mühendisi, Kimya Mühendisi, Kimyager, Petrol ve Doğal Gaz Mühendisi, Uzman Yardımcısı, Sistem İşletmeni, Teknisyen ve Tekniker kadroların da alım yapılacağı geçtiğimiz yıllar da kamu kurumu tarafından yapılan personel alımlarına göre incelenmiş ve söz konusu kadrolar da alım yapılacağı tahmin edilmektedir.

TPAO’ya Alımlar Ne Zaman Yapılacak?

Yapılan resmi güncel açıklamaya göre, başvuru kılavuzu Mayıs ayının son günlerinde Türkiye İş Kurumu internet sitesi üzerinden açıklanacaktır.

2023 TPAO işçi alımı, 2023 TPAO personel alımı, TPAO güncel ilan.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.