TİHEK İkamet Şartsız 9 Personel Alımı Resmî Gazete

TİHEK İkamet Şartsız 9 Personel Alımı Resmî Gazete

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK), 19 Ekim 2023 tarihli Resmî Gazete üzerinden yayınlamış olduğu ilana göre ikamet şartsız 9 personel alımı yapacağını açıkladı. KPSS puan sıralamasına göre işe alınacak olan personeller mülakatla alınacak.

Personel Alımı İş İlanları

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK), kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 9 personel alımı yapacağını açıkladı. Kurum tarafından 9. derece kadroda istihdam edilmek üzere yapılacak olan alım ilanı için işe alınacak olan personeller belirlenirken, sözlü sınav yapılacağı açıklandı. 81 şehirden kabul edilecek olan alım ilanı için başvurular başlamıştır. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın genel detayları sunuldu.

Kamu Personel Alımı Öğrenim Grubu

4 personel Hukuk Fakültesi mezunlarından,

4 personel Siyasal Bilgiler İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi mezunlarından

1 personel ise İletişim Fakültesi mezunlarından alınacaktır.

İlana müracaat etmek isteyen adayların yukarıda belirtilen bölümlerden lisans düzeyinde mezun olmuş olması gerekmektedir.

KPSS Puan Şartı Var

Kurum tarafından yeni açıklanmış olan müracaat kılavuzuna göre 2022 veya 2023 yıllarında Kamu Personel Seçme sınavlarından birinden, Hukuk Fakültesi mezunlarının P - 94 siyasal bilgiler, i Siyasal Bilgiler İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi P – 29, P – 30, P - 34 veya P – 35 son olarak ise İletişim Fakültesi mezunlarının P - 3 puan türünde en az 70 taban puan almış olması gerekmektedir.

Memur Alımı başvuru Süreci

Söz konusu kurum tarafından merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere yapılacak olan alım ilanı için başvurular 8 Kasım 2023 tarihi itibariyle başlayacaktır. Son başvuru tarihi ise 22 Kasım 2023 olarak açıklanmıştır. Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinde Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi aracılığıyla online olarak yapmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.