Ticaret Bakanlığı 750 Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Ticaret Bakanlığı 750 Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Ticaret Bakanlığı 750 memur alımı kapsamında başvuru sona eriyor. Ticaret Bakanlığı kamu personeli alımında yazılı sınavına katılacak adaylar ile tüm detayları yazımızda...

Ticaret bünyesinde istihdam edilmek üzere farklı niteliklerde 750 memur alımı gerçekleştirilecek. İlana göre Başvuruları onaylanan çalışmaya hak kazanan kişiler daimi nitelikte çalışacaktır.

Alımı Yapılacak Şehir Listesi

Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Van, Zonguldak, Ağrı, Antalya, Ardahan, Artvin, Edirne, Gaziantep, Giresun, Hakkâri, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Mardin, Mersin, Muğla şehirlerine kamu personeli alınacak. 750 kamu personelinin şehir listesi olarak bu şekilde paylaşıldı.

Başvuru yapacak adaylar için şehirlere alınacak personeller dışında alınacak unvan olarak sözleşmeli muhafaza memuru alımı açıklandı.

Genel Başvuru Şartları

Başvuru yapacak erkek adaylar için en az 172 olma kadın adaylarda 165 boyunda olma, SGK tarafından alan sağlık durumunun iyi olduğuna dair belge şartları aranmaktadır.

Öğrenim Şartları

Üniversitelerin veya fakültelerin maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret, finans ve bankacılık, gümrük işletme bölümlerinden, hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme herhangi birinden mezun olma şartları aranmaktadır.

KPSS Şartı Bulunuyor Mu?

Başvuru yapacak adaylar için KPSS puan şartı arandığı ve bu puan şartının KPSS 70 puan ve üzeri puan almış olma şartı aranmaktadır.

Başvuru Şekli ve Yeri

Başvuru yapacak adaylar için alımlar online olarak elektronik ortamda yapılacaktır. Başvurular https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Başvuru yapacak adaylar için alımlar 18 Ağustos 2021 tarihi saat 23:59 da sona erecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.