Ticaret Bakanlığı 1.500 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Ticaret Bakanlığı 1.500 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 1.500 kamu personeli alımı yapılacağı belirtildi. ÖSYM tercih kılavuzu ile yapılacak olan alım ilanına göre gümrük memuru başta olmak üzere farklı kadro pozisyonlarına memur ataması yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı İş İlanları

Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında 1.500 kamu personeli alımı yapacağını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, merkez ve taşra teşkilatlarının da 81 ilde görevlendirilmek. Üzerine alım yapılacağı açıklandı.

Konuya İlişkin Güncel Açıklama:

“Ticaret Bakanlığımızca 81 ilimizin tamamında görevlendirilmek üzere ÖSYM aracılığı ile merkezi yerleştirme sistemi ile 1.500 adet kadrolu memur istihdamı için çalışmalarımızı tamamladık. 2023 yılı içerisinde alım sürecini sonuçlandırmayı hedefliyoruz.

Aramıza yeni katılacak çalışma arkadaşlarımızla birlikte daha etkin bir piyasa denetimi yapmayı, stokçuluk, güvensiz ürün ve faiş fiyat artışları gibi vatandaşlarımızın mağduriyetine yol açan haksız ticari uygulamalarla mücadelemizi artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz. Ayrıca bir kısmını gümrük kapılarımızda görevlendireceğimiz yeni arkadaşlarımızın gümrük işlemlerinin hızlanmasına da önemli katkılar sağlayacağını değerlendiriyoruz.

Bahse konu personel alım süreci hakkında ticaret bakanlığımız gerekli duyuru yapılacaktır. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun.”

Personel Alımı Unvanları

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, alımların gümrük işlemlerinde ve denetim işlemlerinde yapılacağı açıklanmıştır. Bu kapsamda büro memuru gümrük muhafaza memuru ve muayene memuru kadrolarında alım yapılacağı tahmin edilmektedir.

Kamu Personel Alımı KPSS Şartı

Müracaat kılavuzu henüz yayınlanmamıştır fakat geçtiğimiz yıllarda bakanlık tarafından yapılan ilanları incelediğimizde bu ilan içinde alımlarda KPS puan şartının alınacağı tahmin edilmektedir. KPSS şartıyla yapılacak olan alım ilanı için 2022 yılında yapılan KPSS’den lisans mezunları için P - 3 önlisans mezunları için P - 93 puan türünde en az 70 taban puan almış olmanız şartı aranabilir.

Memur Alımı Başvuru Süreci

Bakanlık tarafından yapılan açıklamayı göre memur alımı işlemleri ÖSYM aracılığı ile gerçekleşecektir. Bu nedenle ÖSYM tarafından tercih kılavuzunun yayımlanması gerekmektedir. Cep uygulamalarımızı ücretsiz indirerek konuya ilişkin detaylardan haberdar olabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum