THY Kabin Memuru ve Pilot Alımları! Lise Mezunları Personel Alımı Başvurusu

THY Kabin Memuru ve Pilot Alımları! Lise Mezunları Personel Alımı Başvurusu

THY kabin memuru, hostes ve pilot alımları başladı. Toplamda 4 bine yakın personel alımı gerçekleştirilecek. THY lise mezunları için personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İstenen tüm şartlar haberimizde.

THY Personel Alımı İlanı

İş arayan vatandaşların merak ile beklediği THY personel alımı duyurusu geldi. Son dakika açıklaması Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi tarafından yapıldı. Maslak Tim Gösteri Merkezi’nde ‘Türkiye Ulus Markalama Forumu’ içeriğinde Genel Müdür Sayın Ekşi’de katılımcılar arasındaydı. Forum organizasyonunda sayın Ekşi, THY firmasının yükseklerden uçuşunun devam edeceğini bildirerek yeni kadrolar hakkında açıklamalarda bulundu. THY başvuru şartları ile birlikte merak edilen birçok sorunun cevabını sizler için araştırdık ve haberimize detaylı şekilde ekledik. İşte merak edilenler…

THY Kadrosu 9 Yılda 8 Kat Büyüdü

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi; 9 yıl boyunca sürdürülen çalışmaların sonucunda, firmanın personel sayısının 8 kata ulaştığının altını çizdi. Şu anki güncel sayılar ile firmada çalışan sadece kabin görevlisi sayısının 12 bin 841 olduğunu dile getirdi. Ekşi’nin konuşmaları arasında yer alan en önemli bildirim ise: 2023 yılında kabin görevlisi alanında personel alımı sayısının 2 bin 600 sayısına, pilot alımı için ise bin iki yüz sayısına ulaşacağı oldu. Toplamda 3 bin 800 personel alımı en az sayı olarak bildirilmiştir. THY iş ilanları bekleyişinde olanlar için sevdirici haber olarak gündemde yerini aldı.

thy-kabin-memuru-ve-pilot-alimlari-personel-alimi-basvurusu.jpg

THY Kabin Memuru Olma Şartları

THY kabin memuru diğer bir ifade ile hostes alımı aşamalarında adaylardan birtakım şartların sağlanmasını beklemektedir. Firmanın bu pozisyon için son talep ettiği şartlar:

En az lise mezunu olmak,

Türk uyruklu olmak ya da mavi kart sahibi olmak.

İngilizce bilgisinin iyi olması gerekmektedir. İngilizce haricinde başka dil ya da dillerin bilinmesi işe alım aşamasında artı puan olmaktadır.

Adli Sicil Arşiv kaydının bulunmaması gerekmektedir.

Herhangi bir havacılık firmasından disiplinsizlik ya da sağlık ile ilgili sebepler dolayısıyla işten çıkartılmamış olmak.

Kadınlar için istenen boy uzunluğu 1.60 ile 1.80, erkeklerden beklenen boy uzunluğu ise 1.70 ile 1.90 metre aralığındadır.

Üniforma giyildikten sonra vücudunun görünür yerlerinde dövme bulunmuyor olması gerekmektedir.

THY Pilotu Olma Şartları

Kabin görevlisi personel alımı şartlarında bildirilen boy ile ilgili madde haricindeki tüm şartlar pilotluk pozisyonu için de geçerlidir. Ekstra olarak eklenen şartlar ise şunlardır.

01/01/1992 tarihinden sonra doğmuş olmak.

İşini engelleyecek askerlik durumunun bulunmaması istenmektedir.

Pilotluk ile ilgili teknik belgeleri almış olmak.

27 ton uçak türleri dahil olmak üzere; toplamda en az 6000 saat, sadece kaptan pilot olarak ise en az 3000 saat uçuş tecrübesine sahip olmak.

Pilot alımı yapılırken sadece İngilizce biliyor olmak yetmemektedir. Aynı zamanda İngilizce seviyesini gösteren sınavlara katılım ve bu sınavlardan belirlenen puanlara sahip olma şartı da mevcuttur. ICAO sınavı için belirlenen seviye Level 4 ve üzeridir. Bu seviyenin lisansa işlenmiş olması talep edilmektedir. Son 2 yıl geçerliliği olmak üzere TOEFL sınavı için minimum 60, IELTS sınavı için ise en az 6 puan istenmektedir.

THY iş Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Kuruma iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların müracaat konusunda tek bir seçeneği vardır. Kurum sadece kendi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilen başvuruları dikkate almaktadır. Resmi internet sitesi içeriğindeki Kariyer sayfasından müracaat işlemleri sürdürülmektedir. Tarayıcıya ‘kariyer.thy.com’ yazılarak ilgili sayfaya direk ulaşmak mümkündür. Bu sayfadan gönderilen iş başvurusu talepleri incelenerek, gerekli şartların sağlanması durumunda adaylar görüşmeye çağırılırlar.

Son dakika 2023 THY iş ilanı

Son dakika THY kabin memuru alımı

Son dakika THY pilot alımı

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.