THY 1000 Kabin Memuru Personel Alımı Başvuru Süresi Uzadı

THY 1000 Kabin Memuru Personel Alımı Başvuru Süresi Uzadı

Türk Hava Yolları kabin memuru alımı için Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat açıklama yapmıştı. Türk Hava Yolları 1000 personel alımı yapacağını ilan etmişti. Başvuru ekranı haberimizin sonunda bulunmaktadır.

THY 1000 Kabin Memuru Alım Duyurusu

Başvuruda bulunacak adaylar için alımda genel şartlar dışında özel şartlar da bulunmaktadır. 12 binin üzerinde kabin memurlarıyla çalışmaya devam eden Türk Hava Yolları kadroya yeni kadın personel alacak. Son başvuru 14 Şubat 2022 tarihine kadar uzatıldı. THY personel alımı başvuru şartları ve başvuru ekranı yazımızda…

Türk Hava Yolları İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdülkerim Çay’ın yaptığı açıklama;

“Malumunuz olduğu üzere Pandemi dönemini en verimli şekilde geçiren hava yollarından biri Türk Hava Yolları oldu. Pandemi sonrasında da büyümeye hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Bu kapsamda önümüzdeki dönemde bin kadın kabin memuru alacağız. Kariyer.thy.com üzerinden açılan ilana başvurabilirler. Tabii ki belli standartta İngilizce arıyoruz. O bakımdan başvuran arkadaşların İngilizce sınavlarından geçmeleri gerekiyor. Eğitim süreçlerini tamamlayan arkadaşlar kısa zamanda uçuşa başlayacaklar. Başladıklarında aylık 10.000 TL'nin üzerinde ücret alacaklar. Bu kapsamda kadın arkadaşlarımızın başvurularını bekliyoruz. Başvuruyu üç gün daha uzattık. Normalde başvurularımız cuma günü bitiyordu ancak pazartesi gününe kadar uzatıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kadın kabin memuru için adaylara Online İngilizce Testi, THY AO İngilizce Sınavı, Online Yetkinlik Envanteri, Online 2.Yabancı Dil Testi (Varsa) ve Mülakat Süreçleri; Belge Kontrolü, İngilizce Mülakatı, Boy-Kilo Ölçümü, Dövme ve Yara izi Kontrolü, 2. Yabancı Dil Mülakatı(Varsa), Kurul Mülakatı, Psikolog Görüşmesi yapılacak.

THY Personel Alım Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Sadece kadın adaylar başvurabilir.

01 Ocak 1992 ile 31 Aralık 2002 tarihleri arasında doğmuş olmak,

En az lise mezunu olmak,

İngilizce dilinde iyi derece bilmek,

Adli sicil kaydı temiz olması,

THY AO veya diğer havacılık kuruluşlarından disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak,
Vücudunda üniforma giyildikten sonra dövme, piercing, yanık veya yara izi vb. olmaması gerekmektedir.
160-180 cm. arası boya sahip olmak gibi şartları bulunmaktadır.

THY Personel Alımı Başvuru Şekli

Başvuruda bulunacak adaylar 14 Şubat 2022 tarihi saat 15:00’a kadar başvurularını yapmaları ve Türk Hava Yolları’nın resmi insan kaynakları sitesi (https://careers.turkishairlines.com/) üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir. Veya alt kısımda vereceğimiz siteden başvurularınızı yapabilirsiniz.

Başvuru ekranı.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum